Blisko 60% Polaków nie decyduje się na taki krok! Najnowsze dane na temat zakupów!

Blisko 60% Polaków nie decyduje się na taki krok! Najnowsze dane na temat zakupów!

węgiel gaz prad na zimę Polacy robią zakupy

Podaj dalej

Black Friday za nami, teraz w wielu miejscach pojawi się oferta pod nazwą Black Week. Szerokie kampanie reklamowe, które zachęcają do zakupów i poszukiwania okazji prawdopodobnie są mniej skuteczne. Blisko 60% ankietowanych Polaków zmieniło swoje podejście do zakupów.

Czy decydujemy się na zakup akcesoriów do samochodu, a może chcemy zmienić elektronikę na nowszą. Niemal w każdym z tych przypadków musimy wydać przynajmniej kilkaset złotych. Okazuje się, że aktualne podejście do wydawania pieniędzy się zmienia. Na co w tym momencie przeznaczamy największą część dochodów?

Mniej wystawne Święta Bożego Narodzenia?

Z przedstawionych przez portal Bankier.pl informacji na temat między innymi zadłużenia Polaków, możemy dowiedzieć się, że liczba osób, które mają długi, systematycznie spada. Aktualnie osób z nieuregulowanymi zobowiązaniami jest około 92,5 tysiąca. Rok wcześniej było to blisko 117 tysięcy. Dlatego możemy przypuszczać, że euforia zakupowa z okazji Black Friday oraz zbliżającego się Black Week jest mniejsza w porównaniu do lat ubiegłych. Eksperci uważają, że również zakupy prezentów z okazji Świąt Bożego Narodzenia będą skromniejsze.

swieta diesel paliwo

Blisko 60% Polaków nie decyduje się na taki krok!

Jako ludzie jesteśmy istotami emocjonalnymi, które starają się być racjonalne. Wystarczy sobie przypomnieć, jak pod wpływem impulsu kupiliśmy do swojego auta większy lub mniejszy gadżet. Okazuje się, że przynajmniej według ankietowanych Polaków spontaniczne zakupy za kwotę minimum 500 złotych stają się mniejszością. Jak podaje portal Bankier.pl 60% respondentów nie robi impulsywnych zakupów, jeśli są one w okolicy wspomnianej kwoty.

26% Polaków pozwala sobie kupić takie produkty raz w roku. Na comiesięczny wydatek w tej wysokości decyduje się jedynie 6% uczestników ankiety. Większa obserwacja pieniędzy z pewnością przekłada się na spowolnienie cyrkulacji pieniądza w gospodarce, co w dłuższej perspektywie powinno pomóc w zmniejszeniu inflacji.

źródło: Bankier.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News