Awaria Facebooka, Instagrama, Google Maps?! Czarny scenariusz?

Awaria Facebooka, Instagrama, Google Maps?! Czarny scenariusz?

Google Maps w Android Auto

Podaj dalej

Awaria Facebooka Instagrama, Whatsapp i wielu innych komunikatorów paraliżuje życie wielu ludzi. To pokazuje, w jak kruchym ekosystemie funkcjonujemy. Wyobraźcie sobie, że nie działa również Google Maps. Co w takiej sytuacji zrobić?

Pewne rzeczy dzieją się niezwykle rzadko, jednak raz na jakiś czas mogą się przytrafić, dlatego bardzo dobrym ruchem jest przygotowanie na najgorsze. Współcześnie powoli przestajemy sobie zawracać głowę rzeczami, które jeszcze kilkanaście lat temu były podstawą każdego kierowcy i osoby wyruszającej w trasę.

Koc, ciepły napój i suchy prowiant – wyposażenie na chłody

Awaria Facebooka, Instagrama i Whatsapp pokazuje, że bardzo szybko na dłuży czas może się zmienić rzeczywistość, w której żyjemy i rzeczy chwilę temu niemal naturalne już nie istnieją. Dość mocno weszliśmy w kalendarzową jesień, przed nami lokalne przymrozki, deszcz i wiele innych zjawisk atmosferycznych, na które warto być przygotowanym. Gdy jedziemy w trasę dodatkowy termos z ciepłą kawą lub herbatą i zapasowa bluza lub kurtka, mogą się przydać. Wystarczy, że w samochodzie popsuje się ogrzewanie, albo zepsuje się on w przysłowiowym szczerym polu. W oczekiwaniu na assistance będzie jak się ogrzać i posilić.

diesel zima spalanie

Awaria Google Maps?! Nigdy nie mów nigdy!

Mówi się, że nic nie trwa wiecznie, dlatego wszystko może się na chwilę popsuć. Ludzie bardzo mocno zawierzyli technologii, która jest intuicyjna i mocno rozleniwia człowieka. Apple Car Play oraz Android Auto w najnowszych samochodach z łatwością współpracują z Google Maps. Wystarczy wpisać w smartfonie cel i w drogę!

Kto z nas ma jeszcze w domu w miarę aktualną mapę drogową Polski lub Europy i potrafi z niej korzystać? Zapewne kierowców, którzy mają w samochodzie takie akcesorium, też spotkamy na drodze niewielu. Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy nawigacje dopiero wchodziły na polski rynek, podróżowanie z atlasem drogowym było zupełnie innym doświadczeniem i swego rodzaju przygodą.

Warto poinformować najbliższych o naszych planach

Dzisiaj jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że niemal w każdej chwili możemy połączyć się z najbliższymi. Smartfon w kieszeni pozwala nawiązać kontakt w zasadzie z całym światem w każdej chwili. Jednak gdy dochodzi do awarii Facebooka i Messengera niektórzy z nas nie mają w książce kontaktów zapisanego tradycyjnego numeru telefonu do najbliższych. Gdy jedziemy w dalszą podróż warto poinformować ich dokąd zmierzamy i kiedy planujemy pojawić się na miejscu. Takie informacje mogą pomóc w sytuacjach niespodziewanych.

łódź korki miasta

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News