Koronawirus: 1652$ kary dla nastolatki, która uczyła się jeździć w Australii. Czy to już Mad Max?

Koronawirus: 1652$ kary dla nastolatki, która uczyła się jeździć w Australii. Czy to już Mad Max?

Podaj dalej

DailyMail raportuje historię nastolatki ze stanu Victoria, która uczyła się jeździć samochodem ze swoją mamą. Para oddaliła się o 30km od miejsca zamieszkania. Policja uznała to za złamanie reguł i nałożyła na rodzinę 1652 dolary kary. To ponad 4 tys. PLN.

Czy faktycznie pandemia zbliża nas do rzeczywistości z filmów Mad Max? W Australii obecna sytuacja powoduje podobne problemy do tych nad Wisłą. Tam również wprowadzono obostrzenia dotyczące przemieszczania się.

Lokalne media szybko zareagowały humorystycznym komiksem odnoszącym się do kultowego motoryzacyjnego filmu – Mad Max. Wizerunek czarnego Interceptora V8 wydrukował Herald Sun. Obok jedzie uczący się kierowca, a oficerowie nakazują mu zjechać na pobocze.

Całość jest opisana: „W tym pandemicznym i apokaliptycznym krajobrazie to ONI patrolują opuszczone autostrady. Szukają łamiących prawo, którzy narażają nas i nasze istnienia”. Obrazu dopełnia znajdujący się na drugim planie billboard z napisem „Zostań w środku”. Przypominamy, że w Polsce głośno jest o podobnej sprawie mandatów za mycie samochodów na myjni.

źródła: dailymail.co.uk, facebook.com, imdb.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News