Kisiel w formie przed Audi Sport TT Cup

Kisiel w formie przed Audi Sport TT Cup

Podaj dalej

Znany z Volkswagen Castrol Cup perspektywiczny kierowca młodego pokolenia rozpoczyna rywalizację w nowo powstałej, prestiżowej serii Audi Sport TT Cup. Podczas przedsezonowych testów Jan Kisiel osiągał rewelacyjne wyniki – wygrał trening, kwalifikacje, a także symulację wyścigu. Już w najbliższy weekend polski zawodnik stanie na starcie inauguracyjnego wyścigu na torze Hockenheim.

fot. Kisiel Racing
fot. Kisiel Racing

Na początku marca w Barcelonie odbyły się pierwsze testy przed sezonem debiutującej serii Audi Sport TT Cup. W gronie 18 kierowców znakomicie zaprezentował się Jan Kisiel. Polak zajął 3. miejsce, nieznacznie ustępując zwycięzcy. W miniony weekend na torze Hockenheim odbyły się drugie testy przygotowujące młodych zawodników do sezonu. Podczas dwudniowej rywalizacji polski kierowca był niepokonany. Jan Kisiel wygrał trening, kwalifikacje, a także symulację wyścigu na dystansie 17 okrążeń. Takie rezultaty zwiastują walkę Polaka o podium w nadchodzącym sezonie oraz wielkie sportowe emocje.

– Bardzo się cieszę, że udało mi się osiągnąć tak zadowalające wyniki. Szczególnie ciekawy był wyścig, który udało mi się wygrać ze znaczną przewagą, ale po zaciętej walce. Audi TT jest imponujące. To znakomity samochód wyścigowy. Teraz myślę już o najbliższym weekendzie i skupiam się na tym, aby jak najlepiej wypaść podczas debiutu  przyznał Jan Kisiel.

fot. Kisiel Racing
fot. Kisiel Racing

Jan Kisiel to 20-letni zawodnik, który może pochwalić się już sporym doświadczeniem w motosporcie. Od 2002 roku startuje w różnych seriach wyścigowych, a karierę zaczynał w kartingu. Swoje umiejętności szlifował w renomowanych międzynarodowych seriach: European Kart Trophy, European Renault Clio Cup, European Clio Cup oraz Volkswagen Castrol Cup. We wszystkich prezentował się bardzo dobrze, zajmując czołowe lokaty.

Debiutująca w tym roku, prestiżowa seria Audi Sport TT Cup, towarzysząca startom renomowanej niemieckiej serii wyścigowej DTM, to ogromy krok naprzód w karierze Jana Kisiela. Podczas 6 weekendów na torach Austrii i Niemiec – w 12 wyścigach – rywalizować będzie 18 młodych, utalentowanych kierowców, a także 6 kierowców gościnnych. Do czołowej osiemnastki Jan Kisiel zakwalifikował się spośród 165 kandydatów z całego świata. Kierowcy zasiądą w identycznych modelach Audi TT wyposażonych w dwulitrowy silnik TFSI, osiągających moc 310 KM.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News