Kilka Renault Megane R.S Trophy z limitowanej edycji trafi także do Polski

Kilka Renault Megane R.S Trophy z limitowanej edycji trafi także do Polski

Podaj dalej

Nowy Renault Megane R.S. Trophy-R doczekał się specjalnej edycji limitowanej. Producent informuje, że powstanie zaledwie 500 egzemplarzy wyjątkowych R.S. W Polsce po raz pierwszy dostępnych będzie 12 aut.

Od 15 lat wyczynowe wersje opracowane przez Renault Sport na bazie Megane zapisują kolejne karty w historii nowoczesnych, kompaktowych samochodów sportowych. Od ponad 10 lat kolejne generacje Megane R.S. w najbardziej ekstremalnej wersji biją rekordy toru Nürburgring. Uzyskiwane na tym torze wyniki są na całym świecie wyznacznikiem osiągów samochodu.

Konstruktorzy nie wybrali łatwej drogi zwiększenia mocy. Uzyskali ekstremalne osiągi, stawiając na trzy kluczowe czynniki – zmniejszona masa, udoskonalona aerodynamika i ekstremalny układ jezdny. Nowy model jest godną kontynuacją tradycji rasowych modeli sygnowanych przez Renault Sport. Marka stawia bardziej na szybkość przy pokonywaniu zakrętów niż na dużą moc na prostej drodze.

Nowe Megane R.S. Trophy-R powstało dzięki wyczynowej pasji i zaangażowaniu marki w sporty samochodowe, które jest wykorzystywane w projektowaniu modeli produkcyjnych Renault Sport. Producent mówi wprost – koniec kompromisów to naprawdę ekstremalny samochód. Postawiliśmy w nim na efektywne rozwiązania zapewniające ekstremalne osiągi dla wymagających kierowców. Ten wyjątkowy samochód będzie dostępny w limitowanej serii 500 numerowanych egzemplarzy. W Polsce po raz pierwszy dostępnych będzie 12 aut.

Nowe Megane R.S. Trophy-R to sportowy samochód do jazdy po drogach publicznych, który również jest gotowy do jazdy po torze. Niestety nie poznaliśmy żadnych danych technicznych limitowanej wersji, a szkoda.

F1: Latifi zastąpi Kubicę

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News