Kierowcy Ubera obowiązkowo będą wykonywać zdjęcia selfie. Wszystko dla bezpieczeństwa

Kierowcy Ubera obowiązkowo będą wykonywać zdjęcia selfie. Wszystko dla bezpieczeństwa

uber

Podaj dalej

Uber chcąc zwiększyć bezpieczeństwo swoich klientów podróżujących po Polsce, wprowadzić do swojej aplikacji nowość. Funkcja Real Time ID Check pozwala na weryfikowanie tożsamości kierowcy w czasie rzeczywistym. Kierowca, aby móc prowadzić przewozy z użyciem aplikacji, może zostać poproszony w dowolnej chwili o wykonanie zdjęcia selfie, które zostanie porównane z fotografią w bazie danych Ubera.

Problem z tym, że nie zawsze za kierownicą zasiada osoba, która de facto powinna to rzadkość. Ostatnio była jednak głośna sprawa z tym związana w Londynie, gdzie Uber nie może już świadczyć tam swojej usługi. Wszystko przez to, iż usługę realizowali kierowcy nieposiadający uprawnień, co było zagrożeniem dla pasażerów.

Nowa funkcja w Polsce dotyczy kierowców oraz kurierów. Uber będzie wymagał od tych osób wykonania zdjęcia selfie przed przejściem w tryb aktywności. Następnie system będzie porównywał zdjęcie ze zdjęciem profilowym w aplikacji.

W przypadku niezgodności selfie ze zdjęciem w aplikacji lub niewykonania czynności, konto kierowcy lub kuriera zostanie zablokowane w celu dalszego wyjaśnienia. Prośba o przeprowadzenie weryfikacji może nastąpić w dowolnym momencie, np. podczas logowania lub pomiędzy kolejnymi zleceniami. Kierowcy zostaną wtedy poproszeni o zrobienie zdjęcia i przesłanie go na platformę.

Producenci tych aut wzywali kierowców najczęściej do polskich salonów w 2019 roku

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News