Kierowco noga z gazu! Policja rusza z ogólnokrajową akcją "Prędkość"

Kierowco noga z gazu! Policja rusza z ogólnokrajową akcją "Prędkość"

policja

Podaj dalej

14 sierpnia policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne „Prędkość”. Głównym celem akcji  jest egzekwowanie od kierowców przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, ale nie tylko.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Próba wykonania manewru wymijania zakończona dachowaniem i śmiercią dziecka

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Źródło: Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News