Kierowco jedź dzisiaj Kolejami Śląskimi za darmo do pracy!

Kierowco jedź dzisiaj Kolejami Śląskimi za darmo do pracy!

Podaj dalej

Dzisiaj (12.02.2018) wyjątkowo będziemy mieli okazję podróżować Kolejami Śląskimi za darmo. Sytuacja jest spowodowana złą jakością powietrza nad Śląskiem. Darmowe przejazdy obowiązują do zakończenia dnia, czyli godziny 00.

Żeby skorzystać z bezpłatnego przejazdu, wystarczy pokazać konduktorowi dowód rejestracyjny samochodu. Nie musimy być jego właścicielem. Jest to już kolejna taka akcja organizowana przez Koleje Śląskie tej zimy. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane. Taką informację możemy znaleźć na stronie KŚ. W przypadku przedłużenia akcji przewoźnik wyda ponownie odpowiedni komunikat.

Dopuszczalny poziom pyłu PM10 w powietrzu to 50 mikrogramów na metr sześcienny w ciągu doby. Według prognoz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach jakość powietrza w najbliższych godzinach będzie bardzo zła. Dobowe stężenie pyłu zawieszonego może przekraczać tzw. poziom informowania, ustalony na 200 mikrogramów pyłu PM10 na metr sześcienny w ujęciu dobowym, możliwe jest też przekroczenie poziomu alarmowego, czyli 300 mikrogramów. Najgorzej będzie w okolicach Bielska-Białej, Żywca oraz w części powiatu cieszyńskiego.

Jest to już czwarta taka akcja Kolei Śląskich i bardzo nam się podoba! Serdecznie zachęcamy do skorzystania z niej wszystkich kierowców śląska, którzy mają możliwość dotarcia do swojego miejsca pracy pociągiem.

Tagi: Koleje Śląskie, smog, transport

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News