Kierowca omija 30 samochodów i wtedy zjeżdża na prawy pas. Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki

Kierowca omija 30 samochodów i wtedy zjeżdża na prawy pas. Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki

dfs

Podaj dalej

Jazda na suwak w naszym kraju to wciąż bardzo skomplikowany temat. Według wielu przepis ten jest głupi i w żadnym stopniu nie usprawnia ruchu, a ci, którzy kontynuują jazdę lewym pasem są nieuprzejmymi gburami.

Użytkownik „BatalionSnake” wstawił na YouTube filmik pt. „Jak się tworzy korki?” Widzimy na nim jak kierowca wyprzedza lewym pasem 30 samochodów, a na końcu zjeżdża na prawy pas. Zgodnie z nowymi przepisami prawa, jest to zachowanie właściwe, poprawne.

Niestety, zdania w polskim społeczeństwie na ten temat wciąż są podzielone. Część osób popiera zachowanie kierowcy, pozostali nie pozostawiają na nim z kolei suchej nitki. Oto kilka przykładów takich komentarzy:

x y: Ten z kamerką to jakiś ograniczony umysłowo. Korki tworzą się w miejscach gdzie nagle zmniejsza się przepustowość ruchu i to że drugim pasem wyprzedziłeś wszystkich i wcisnąłeś się w wolne miejsce nic nie zmienia a tylko często pogarsza bo ten za tobą musi hamować i cała kolumna kiludziesięciu aut też.

Bartus: bo jazda na suwak to głupota i powoduje dłuższe przestoje. Wystarczy zmierzyć czas bo nie ma idealnego zgrania zazębiania skoro co któryś d**l się wciska. To prawda oczywista, ale wciskają wam nowe zasady, a wy w to wierzycie.

Tomek: widzisz , „królu szos” dojechałeś do końca i wjechałeś na prawy pas wydłużając go o twój pojazd.Więc nie chrzań !!

xxx: Jazda na suwak powoduje tylko, że korek będzie krótszy, czas czekania w korku będzie identyczny, więc jest bzdurą twierdzenie, że suwak usprawnia ruch! Korek zamiast kłopotliwych np. 2 km, będzie miał tylko kilometr. Jazda na suwak tylko organizuje ruch.

Wierzbinek: Dlaczego stoją?- bo są tak uprzejmi, że chcą ciebie przepuścić. Dlatego nie powinieneś z tych stojących szydzić, ale im podziękować.

Co wy o tym sądzicie? Kto w całej sytuacji ma rację? Kierowca, który porusza się po drodze zgodnie z przepisami ruchu, czy moralnie poruszeni internetowi szeryfowie?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News