Kierowca BMW założył koguta na dach i udawał policyjny radiowóz. Pościg za przebierańcem

Kierowca BMW założył koguta na dach i udawał policyjny radiowóz. Pościg za przebierańcem

policja

Podaj dalej

25-letni mieszkaniec Bolesławca choć poruszał się niczym pojazd uprzywilejowany z włączonym niebieskim kogutem na dachu, to i tak zwrócić swoją karygodną jazdą uwagę innych podróżujących. Ci niezwłocznie poinformowali policję o tym, że po autostradzie A4 porusza się pojazd marki BMW, który zagraża bezpieczeństwu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu niezwłocznie skierowali w to miejsce patrol, który po zlokalizowaniu pojazdu podjął działania, aby go zatrzymać i skontrolować. Samochód choć początkowo się zatrzymał, to jednak po chwili ruszył i zaczął uciekać.

Aby zatrzymać pędzącego kierowcę podjęto decyzję o zablokowaniu autostrady. Dzięki współpracy funkcjonariuszy dwóch jednostek pojazd został ostatecznie zatrzymany. Kierowca widząc blokade kontynuował  jeszcze ucieczke pieszo. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Podejrzany łącznie odpowie za popełnienie 4 przestępstw i szereg wykroczeń. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, konsekwencje finansowe oraz utrata prawa jazdy w związku z licznymi wykroczeniami w ruchu drogowym.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News