Kierowca Audi przewoził ciekawy słoik. Grożą mu 3 lata więzienia

Kierowca Audi przewoził ciekawy słoik. Grożą mu 3 lata więzienia

Podaj dalej

23-latek jadący Audi przekroczył dozwoloną prędkość i zwrócił na siebie uwagę grupy SPEED. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli w jego samochodzie słowik z zawartością, która przysporzy mu sporych problemów.

We wtorek ok. godz. 21 w Cergowej, funkcjonariusze grupy SPEED, zwrócili uwagę na jadące zbyt szybko Audi. Wideorejestrator policyjnego BMW zarejestrował, że samochód poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 76 km/h. Policjanci zatrzymali auto do kontroli.

Zachowanie siedzącego za kierownicą 23-latka wzbudziło podejrzenia policjantów. Dlatego postanowili przebadać mężczyznę najpierw na zawartość alkoholu i okazało się, że jest trzeźwy. Następnie przeprowadzili test na zawartość środków odurzających.

Urządzenie „AquilaScan” wskazało obecność substancji psychoaktywnych w organizmie kierującego. W trakcie dalszej kontroli mundurowi znaleźli we wnętrzu samochodu szklany słoik. W jego wnętrzu znajdował się susz roślinny, nasiona oraz młynek do rozdrabiania suszu. Badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana, o łącznej wadze ok. 1,5 grama.

W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, 23-latkowi zatrzymano prawo jazdy i pobrano krew do badań, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Jeszcze w tym roku będziemy mieć prawo jazdy w telefonie

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News