Kiedy należy wymienić wycieraczki w samochodzie? I na jakie?

Kiedy należy wymienić wycieraczki w samochodzie? I na jakie?

Kiedy należy wymienić wycieraczki w samochodzie? I na jakie?

Podaj dalej

Wybór wycieraczek wbrew pozorom nie jest taki prosty. Najczęściej idziemy do sklepu i wybieramy pierwsze lepsze. Warto jednak się zastanowić, czy nasz wybór był trafny.

Od stanu wycieraczek w twoim samochodzie zależy komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo podróży. Zużyte wycieraczki w trudnych warunkach potrafią przysporzyć mnóstwa niepotrzebnych problemów. Warto ich uniknąć i w odpowiednim momencie zadbać o wymianę wycieraczek.

Po czym poznać, że nadszedł moment wymiany? Wycieraczki w pewnym sensie nas o tym same poinformują. Są właściwie trzy podstawowe objawy, po których poznamy, że to ta chwila. Oto one: wycieraczki w trakcie pracy pozostawiają smugi, zaczynają piszczeć lub wydawać inne dziwne odgłosy i jeśli gumowa część robocza zaczyna się odrywać od stelaża.

W momencie, w którym nadchodzi chwila wymiany, pozostaje ostatnia kwestia. Jakie wybrać nowe wycieraczki? Postaramy trochę wam się pomóc w odpowiedzi na to pytanie.

Przedział cenowy tych produktów jest dosyć spory. Jeśli wybierzemy droższe wycieraczki, to mogą być one bardziej wytrzymałe i dłużej działać w porównaniu do tych tańszych. Niestety nikt nam nie daje takiej gwarancji. Decydując się natomiast na najtańsze, prawdopodobnie nie nacieszymy się nimi zbyt długo. Co zatem zrobić? Przy wyborze wycieraczek zwróćmy uwagę, czy ich pióra mają domieszkę grafitu. Składnik ten sprawia, że wycieraczki nie piszczą przy użytkowaniu. Takich wycieraczek nie ma w najtańszej półce cenowej. Znajdziemy je natomiast już w średniej i właśnie z tej półki wycieraczki wam polecamy. Stosunek ceny do jakości w tym przypadku jest najlepszy i to naszym zdaniem właśnie jest złoty środek w wyborze nowych wycieraczek.

Tagi: Platinum, warsztat, Orlen Oil, wycieraczki samochodowe,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News