Kia e-Niro błyskawicznie wyprzedana w Wielkiej Brytanii

Kia e-Niro błyskawicznie wyprzedana w Wielkiej Brytanii

Podaj dalej

W Wielkiej Brytanii mniej więcej miesiąc temu udostępniono możliwość zamawiania nowej Kii e-Niro. Wszystkie samochody już się wyprzedały, ponieważ na Wysypy trafi jedynie 900 egzemplarzy.

Jak donosi brytyjski Autocar, Wielka Brytania dostała przydział na 900 sztuk Kii e-Niro. Limit dla tegorocznego modelu wyczerpano, dlatego salony nie przyjmują zamówień na samochody. Następne będą dotyczyły dopiero rocznika 2020, czyli ruszą zapewne w okolicy połowy 2019 roku – a auta trafią do swoich nabywców nie wcześniej niż za około rok.

Mimo popytu, producent nie jest w stanie zwiększyć liczby wytwarzanych aut. Problem leży po stronie dostawców ogniw do baterii, którzy nie nadążają z produkcją mimo nieustannej rozbudowy infrastruktury. W przypadku Kii jest to SK Innovation, chociaż pojawiają się sugestie, że w e-Niro 64 kWh mogły zostać zastosowane również ogniwa LG Chem.

Nawet ci szczęśliwcy, którzy zamówili auta z rocznika (2019), poczekają z ich odbiorem do końca trzeciego lub czwartego kwartału 2019 roku. Problemy z dostawami mają utrudniać życie potencjalnym zainteresowanym przez następne 12 do 18 miesięcy, a zatory powinny rozładować się dopiero w 2020 roku. Kolejna seria elektrycznego crossovera Kii przypłynie na Wyspy dopiero w 2020 roku.

Źródło: elektrowoz.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News