Każdy Bentley zbudowany w 2019 roku będzie unikalny

Każdy Bentley zbudowany w 2019 roku będzie unikalny

Podaj dalej

Brytyjskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją luksusowych samochodów, założone w 1919 roku przez Waltera Bentleya w Crewe w przyszłym roku w sposób szczególny będzie obchodzić swoje stulecie na rynku.

Bentley postanowił pójść inną drogą niż tą, którą zazwyczaj wybierają producenci samochodów na uczczenie okrągłej rocznicy. Tym razem nie zobaczymy tylko jednego modelu w limitowanej serii. Producent zdecydował, że każdy samochód wyprodukowany w 2019 roku będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Jak to możliwe?

Specjalne dodatki z okazji rocznicy będą umieszczane na każdym samochodzie wyprodukowanym w przyszłym roku. Dzięki temu każdy egzemplarz będzie jedyny w swoim rodzaju, a co się z tym wiąże, niezwykle cenne dla kolekcjonerów. Rocznicowe akcenty nazwano mało oryginalnie Centenary Specification (Stulecie Specyfikacji). Składać się na nie będzie kilka elementów takich jak specjalne tabliczki, kontrastowe szwy itd. Wszystkie dodatki będą w złotym odcieniu.

Bentley wyprodukuje także specjalną limitowaną serię modelu Mulsanne, którego powstanie tylko 100 egzemplarzy. Producent z tej okazji także planuje wydać specjalną książkę opisującą historię marki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News