Kasperczyk chce poprawy poziomu organizacji na Rajdzie Gdańsk

Kasperczyk chce poprawy poziomu organizacji na Rajdzie Gdańsk

Podaj dalej

Załoga Tiger Energy Drink Rally Team w ramach przygotowań do kolejnych występów w FIA ERC Junior U28 wzięła udział w Rajdzie Gdańsk Baltic Cup. Tomek Kasperczyk i Damian Syty zakończyli rywalizację na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Kasperczyk przyznał, że druga runda mistrzostw Polski nie należała do najłatwiejszych. Oceniam mój start w Gdańsku pozytywnie, szczególnie w kontekście mojego skromnego doświadczenia na szutrze, więc piąte miejsce to zadowalający wynik.

 – Trudno porównać ten rajd z rundami Rajdowych Mistrzostw Europy, gdzie każdy rajd jest inny. Choć muszę przyznać, że w Gdańsku nie było łatwych oesów.

Szutrowa runda Inter Cars RSMP stała pod znakiem problemów organizacyjnych, które rozpoczęły się już w sobotę od przerwania odcinka testowego.

Myślę, że byłoby fajnie, gdyby ten rajd został w kalendarzu – przyznał Kasperczyk ale z nieco lepszą organizacją.

Zawodnik Tiger Energy Drink Rally Team awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu i przed nim znajdują się już tylko Dominik Butvilas i Filip Nivette.

Przez cały rajd jechałem czysto, unikałem błędów i kapci, co było tak naprawdę kluczowe w ten weekend. Co najważniejsze, wywalczyłem kolejne punkty i wyprzedziłem Zbyszka Gabrysia w klasyfikacji generalnej RSMP. Z pewnością napędzi nas to do dalszej walki w następnych rundach – zakończył.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News