Kartka "sprzedam" źródłem kłopotów

Kartka "sprzedam" źródłem kłopotów

Podaj dalej

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z całkowicie zaskakującą sytuacją. W Kamiennej Górze jeden z mieszkańców otrzymał wezwanie do zapłaty tzw. opłaty targowej. A to wszystko dlatego, że na szybie swojego samochodu powiesił informację o zamiarze sprzedania auta.

Sytuacja związana jest z ustawą wprowadzoną przez radnych tego miasta z 16 marca. Wprowadza ona opłaty dotyczące również samochodów osobowych. Dokument mówi o tym, że trzeba zapłacić 25 złotych za każdy dzień poruszania się oznakowanym w ten sposób pojazdem. Nowe regulacje miały walczyć z handlarzami, których auta blokują miejsce parkingi, ale jak się okazuje uderzają także w zwykłych użytkowników dróg.

kamienna_resize

 

Szanse na uniknięcie opłaty daje tylko postawienie samochodu na prywatnym terenie. Podsumowując – z zapisów uchwały wynika, że wyjechanie na drogę autem z ogłoszeniem za szybą, oznacza powstanie obowiązku płatności. Podobne uchwały istnieją także w innych miastach, ale do tej pory nikt nie wpadł na to, by pobierać opłaty od osób prywatnych, które chcą sprzedać swój pojazd.

Nie trzeba wyjaśniać, że napisane w ten sposób prawo jest – delikatnie mówiąc – bezsensowne. Jeśli samochód będzie sprzedawany przez 10 dni, to będziemy musieli zapłacić miastu aż 250zł, tylko za to, że poruszamy się nim. Nie dotyczy to tylko mieszkańców Kamiennej Góry, a więc wjeżdżając do niej z ogłoszeniem za szybą, będziemy musieli zapłacić 25zł za każdy dzień pobytu w tym miejscu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News