Kalendarz F1 2017

Kalendarz F1 2017

Podaj dalej

Światowa Rada Sportów Motorowych na swoim posiedzeniu ustaliła prowizoryczną wersję kalendarza na przyszły sezon Formuły 1. Podjęto również decyzję odnośnie kilku istotnych tematów, takich jak start na mokrej nawierzchni.

Harmonogram nie niesie za sobą ogromnych niespodzianek. Podobnie jak w tegorocznej kampanii będziemy mieli 21 rund. Sezon rozpocznie się pod koniec marca w Australii, a finisz nastąpi osiem miesięcy później w Abu Zabi. Niestety, po raz drugi z rzędu w ten sam weekend odbędzie się Grand Prix Europy w Baku i wyścig 24H Le Mans, ale tego mogliśmy się spodziewać, ponieważ od dawna Formuła 1 nie zważa na inne serie. Kalendarz nadal jest w wersji wstępnej, gdyż eliminacje w Kanadzie, Niemczech i Brazylii muszą zostać jeszcze potwierdzone przez FIA.

VettelOd przyszłego roku zmieni się procedura startów na mokrej nawierzchni. Jeśli konieczne będzie rozpoczęcie wyścigu za samochodem bezpieczeństwa, to restart nie będzie lotny, a odbędzie się poprzez wyruszenie z pól startowych.

Kolejna zmiana dotyczy jednostek napędowych. Jeżeli kierowca w Grand Prix wykorzysta więcej niż jeden element z puli, która mu przysługuje, to podczas następnego weekendu będzie mógł skorzystać tylko z ostatnio używanego komponentu. W ten sposób zniknie możliwość odkładania poszczególnych elementów jednostki na zapas.

Termin doboru opon na pięć pierwszych wyścigów miałby upływać jeszcze przed rozpoczęciem testów, dlatego Pirelli na te weekendy dostarczy wszystkim zespołom identyczne ogumienie – dwa kompletów najtwardszych gum, cztery pośrednich i siedem najbardziej miękkich spośród wybranych na dane GP.

Pełny kalendarz sezonu 2017:

kalendarz-f1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News