Kajto już wygrywa na Azorach

Kajto już wygrywa na Azorach

Podaj dalej

Załoga LOTOS Rally Team zdecydowanie zwyciężyła w ulicznym superoesie rozgrywanym w stolicy archipelagu Azorów. Efektowna próba, rozegrana po zmroku, w towarzystwie tysięcy kibiców, z rozmachem rozpoczęła obchody 50-lecia Rajdu Azorów. Dodatkowo, dzięki transmisji na żywo, zmagania w Ponta Delgada City Show mogli podziwiać także telewidzowie na całym świecie.

fot. Kajto.pl
fot. Kajto.pl

 

Podczas gdy wielu kierowców miało problemy z przyczepnością na szutrowych oponach, Kajetanowicz popisał się czystym i bardzo precyzyjnym przejazdem, co dało polskiej załodze bezkonkurencyjny czas 1:35,5 sekundy. Drudzy w tabeli wyników Węgrzy – Botka i Mihalik stracili do załogi LOTOS Rally Team niemal 5 sekund. Najgroźniejszy rywal Kajetanowicza w walce o tytuł Rajdowego Mistrza Europy, czyli Irlandczyk Craig Breen pojechał ponad 7 sekund wolniej niż Kajto z Jarkiem. Wyniki zmagań na ulicach Ponta Delgada nie wliczają się do klasyfikacji Rajdu Azorów.

W czwartek rano załogi zgłoszone do FIA ERC zmierzą się na odcinku kwalifikacyjnym, który rozpocznie się o 12:00 polskiego czasu. Wyniki kwalifikacji zdecydują o kolejności, w jakiej kierowcy będą mogli wybrać pozycję startową do odcinków specjalnych. Na dziś zaplanowano trzy z 17 prób sportowych. Pierwszą z nich – odcinek Grupo Marques będzie można oglądać na żywo na stronie rajdu (www.satarallyeacores.com/en/live) od 19:00 czasu polskiego.
Wyniki SATA Rallye Acores City Show:
1. Kajetanowicz/Baran (Polska) – 1:33,5 s.
2. Botka/Mihalik (Węgry) – 1:38,0 s.
3. Orsak/Smeidler (Czechy) – 1:39,6 s.
4. Barros/Henriques (Portugalia) – 1:40,4 s.
5. Breen/Martin (Irlandia/Wielka Brytania) – 1:40,9 s.
6. Pita/Cavaleiro (Portugalia) – 1:41,6 s.
6. Gago/Carvalho (Portugalia) – 1:41,6 s.
8. Ranga/Czako (Węgry) – 1:42,4 s.
8. Martins/Amaral (Portugalia) – 1:42,4 s.
9. Rego/Silva (Portugalia) – 1:42,6 s.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News