Kajto drugi w kwalifikacjach

Kajto drugi w kwalifikacjach

91 interakcji

Podaj dalej

Aleksiej Łukjaniuk osiągnął najlepszy rezultat na odcinku kwalifikacyjnym Rajdu Lipawy i to on będzie jako pierwszy wybierał pozycję startową. Kajetan Kajetanowicz znalazł się na drugiej pozycji ze stratą 0,7 sekundy, natomiast trzeci Ralfs Sirmacis pojechał o 1,8 sekundy wolniej niż Rosjanin.

Najszybszy przejazd Aleksieja można uznać za drobną niespodziankę, ponieważ w ten weekend startuje on Lancerem Evo X, a więc samochodem niższej kategorii, w porównaniu do swoich rywali, którzy jadą autami klasy R5. Kajto rozpoczyna rywalizację na Łotwie zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami. Polski kierowca może zapewnić sobie drugi tytuł już w tej rundzie ERC, ale jeszcze nie wiadomo ilu punktów będzie do tego potrzebował. Dziewięć, jeśli Rajd Cypru będzie podzielony na dwa etapy lub szesnaście, w przypadku dzielenia ostatniej imprezy sezonu na trzy odsłony.

alexey-lukyanuk-day-one

Spośród innych Polaków – Łukasz Habaj był 4, Jarosław Kołtun 10, Tomasz Kasperczyk 11, Wojciech Chuchała 12 i drugi w klasie ERC-2, a Łukasz Pieniążek 21 i szósty w kategorii aut przednionapędowych.

Jutro rano o godzinie 8:25 polskiego czasu wystartuje pierwszy odcinek specjalny, który otworzy właściwą część rywalizacji w Rajdzie Lipawy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News