Kajetanowicz i Szczepaniak wracają do gry. Zobaczymy ich w Rajdzie Sardynii

Kajetanowicz i Szczepaniak wracają do gry. Zobaczymy ich w Rajdzie Sardynii

131 interakcji
kajetanowicz_i_szczepaniak_gotowi_

Podaj dalej

Po pechowym Rajdzie Argentyny i wycofaniu się z Rajdu Chile, Kajetanowicz wraca na rajdowe trasy. Zawodników Lotos Rally Team ku uciesze polskich kibiców zobaczymy już w Rajdzie Sardynii.

Rajd Sardynii odbędzie się w dniach 13-16 czerwca. W ramach ósmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata 2019 Kajetanowicz oraz Szczepaniak będą musieli pokonać łącznie dziewiętnaście szutrowych odcinków specjalnych. Ich długość wynosi ponad 310 kilometrów. Będzie to drugi start załogi Lotos Rally Team w Rajdzie Sardynii w ramach WRC.

Kajetan Kajetanowicz: Możemy już na 100% ogłosić, że wracamy do tegorocznej rajdowej walki! Zmobilizowani i silniejsi jesteśmy gotowi na czerwcowy Rajd Sardynii. To rajd, który darzę wielkim sentymentem, bo był pierwszym moim startem w Rajdowych Mistrzostwach Świata w ubiegłym sezonie. Mamy świadomość, że odcinki specjalne są tam dość wymagające, zarówno dla załogi, jak i samochodu. Już od pierwszych kilometrów napotkamy liczne i duże kamienie, charakterystyczne właśnie dla tego rajdu. Druga pętla może być walką o przetrwanie, co w przypadku zaciętych zmagań będzie wiązać się z podjęciem dużego ryzyka. Do tego kurz i duże różnice temperatur utrudniają pokonywanie kolejnych kilometrów. To także rajd o wyjątkowej tradycji, ponieważ jest w kalendarzu WRC od samego początku. To, co dodaje większej dawki adrenaliny, to fakt, że organizatorzy odświeżyli niektóre partie odcinków, zmieniając fragmenty dróg na nowe. Zatem czeka nas dodatkowo poznawanie trasy, co jest kolejnym wyzwaniem. W ubiegłym roku pamiętamy, że zmagaliśmy się ze zmienną pogodą, która diametralnie zmieniała charakterystykę trasy – czasami jazda przypominała kąpiele w błocie. Liczymy jak zawsze na Wasz doping. Na pewno damy z siebie wszystko, jesteśmy przygotowani i gotowi do walki!

Odcinki Rajdu Sardynii

Dla Kajetanowicza i Szczepaniaka będzie to trzeci start w tegorocznym cyklu WRC Volkswagenem Polo GTI R5. Rajd Sardynii rusza 13. czerwca, na ten dzień zaplanowano odcinek testowy i wieczorny OS 1 Ittiri Arena Show (2,0 km). W piątek odbędą się cztery odcinki specjalne, każdy pokonywany będzie dwukrotnie: Tula (22,28 km, godz. 8:03 i 14:41), Castelsardo (14,69 km, godz. 9:20 i 15:58), Tergu-Osilo (14,34 km, godz. 10:09 i 16:47) oraz Monte Baranta (10,90 km, godz. 11:18 i 18:03).

Kajetan Kajetanowicz -VW Polo GTI R5 vs Racing Drone

Na sobotni etap zaplanowano trzy próby, także w dwóch pętlach: Coiluna-Loelle (14,97 km, godz. 8:08 i 16:06), Monti di Ala (28,44 km, godz. 9:11 i 17:11) oraz najdłuższe w rajdzie Monte Lerno (29,08 km, godz. 10:04 i 18:04). Finałowy dzień, rozgrywany w niedzielę, złożony będzie z dwóch przejazdów oesów Cala Flumini (14,06 km, godz. 8:15 i 11:15) oraz Sassari-Argentiera (6,96 km, godz. 9:08 i 12:08).

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają: strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News