Kajetan Kajetanowicz ujawnił plany na sezon 2020 i pokazał nowy samochód

Kajetan Kajetanowicz ujawnił plany na sezon 2020 i pokazał nowy samochód

139 interakcji
rend2

Podaj dalej

Polscy kibice rajdowi w końcu się doczekali. Kajetan Kajetanowicz pochwalił się nowym samochodem oraz zdradził plany na kolejny sezon w WRC.

Kajetanowicz rozpocznie sezon zgodnie z przewidywaniami, czyli od Rajdu Meksyku. Runda mierzy blisko 325 kilometrów odcinków specjalnych i od 16 lat widnieje w kalendarzu mistrzostw świata. Warto dodać, że dla kierowcy z Ustronia będzie to debiut w tej imprezie.

Ubiegłoroczny zdobywca drugiego miejsca w WRC 2 po zmianach w przepisach przenosi się do innej klasy. Polak będzie rywalizował w WRC 3 i planuje udział łącznie w siedmiu rundach. To jednak nie koniec nowości dla Lotos Rally Team.

Kajetan Kajetanowicz: Przygotowania do tego startu zajęły kilka miesięcy. Nasz kolejny sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata jest efektem wytężonej pracy całego zespołu LOTOS Rally Team oraz zaufania naszych Partnerów. Cieszę się, że razem będziemy reprezentować nasz kraj w najtrudniejszych rajdach najdalszych zakątków świata. Przed nami sprawdzian, którego wyniki poznamy pod koniec sezonu. Jestem pełen optymizmu. W zeszłym roku pokazaliśmy, że możemy walczyć o najlepszy wynik. Skorzystamy z nowej wersji Skody Fabii R5 i tak jak wszyscy wierzę, że to auto da nam wiele możliwości.

Zespół postawił w tym roku na nowy samochód. Przypomnijmy, że Kajetanowicz ze Szczepaniakiem w sezonie 2019 korzystali z Volkswagena Polo R5 oraz Skody Fabii R5. Ostatecznie znacznie lepszą, a przede wszystkim bardziej bezawaryjną konstrukcją okazała się Skoda. Zapewne właśnie dlatego Polacy postawili na Skodę Fabię R5 Evo, czyli nowszą odmianę Fabii R5.

Skoda Fabia R5 Evo będzie obsługiwana przez hiszpańskiego tunera RaceSeven. To także zmiana w stosunku do ubiegłego sezonu.

Już dzisiaj poznamy program Kajetana Kajetanowicza? Rozpoczynamy walkę o mistrzostwo świata

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News