Kajetan Kajetanowicz stawia ponownie na Skodę Fabię R5

Kajetan Kajetanowicz stawia ponownie na Skodę Fabię R5

32 interakcje

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz poinformował swoich kibiców, że na zbliżający się rajd Turcji zmienia po raz kolejny samochód. Z Volkswagena Polo wraca do Skody Fabii. W naszym odczuciu jest to jedyna słuszna decyzja.

Dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka będzie to piąty start w tym sezonie WRC. Po raz drugi natomiast załoga Lotos Rally Team będzie rywalizować w Skodzie Fabii R5. Biorąc pod uwagę specyfikację obu samochodów i bolączki, z którymi w tym roku zmaga się Polo R5 nie mamy wątpliwości, że to dobra decyzja.

Kajetan Kajetanowicz: Rajd Turcji to wyjątkowe wyzwanie nie tylko dla załogi, ale także dla rajdówki. Po Rajdzie Niemiec długo analizowaliśmy jakim autem pojedziemy i zdecydowaliśmy się na Skodę Fabię R5. Wybór jest nieprzypadkowy. To auto sprawdzone i dużo wytrzymalsze. Rajd Turcji charakteryzuje się kamienistymi i piaszczystymi szutrami, a Skoda świetnie sobie radzi na tego rodzaju drogach. Volkswagen Polo GTI R5 jest stosunkowo nowym autem i nie wszystko jeszcze jest w nim dopracowane na 100%, stąd nasza decyzja. Każdy samochód jest inny, dlatego staramy się dostosowywać możliwości samochodu do odcinków specjalnych z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. W dalszym ciągu walczymy o punkty i chcemy przejechać wszystkie odcinki specjalne, dostarczając naszym kibicom niezapomnianych emocji.

Rajd Turcji odbędzie się w dniach 12-15 września. Ostatnim rajdem pokonanym przez ten duet był Rajd Niemiec, który przejechali Volkswagenem Polo GTI R5. Załoga LOTOS Rally Team po czterech wymagających dniach rywalizacji i dziewiętnastu odcinkach specjalnych stanęła na podium, zdobywając trzecie miejsce w klasyfikacji WRC 2. Tym razem Kajetanowicz i Szczepaniak będą musieli zmierzyć się z siedemnastoma odcinkami specjalnymi o łącznej długości ponad 300 km.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News