Kaczmarski wystartuje w słynnej imprezie

Kaczmarski wystartuje w słynnej imprezie

Podaj dalej

Po rywalizacji w pełnym sezonie rallycrossowych Mistrzostw Europy za kierownicą 600-konnego Forda Fiesty ST RX, Martin Kaczmarski na zaproszenie Monster Energy wystartuje w zawodach serii Gymkhana Grid.

martin-2_resize

Martin zakończył rywalizację w europejskim czempionacie na 11. pozycji w klasyfikacji generalnej i już szykuje się do startu w prestiżowych zawodach Gymkhana Grid, które odbędą się w dniach 29-30 października w greckim Maratonie. Zawody te zostały zapoczątkowane przez słynnego amerykańskiego kierowcę, Kena Blocka.

– To zaszczyt znaleźć się w takim gronie. Ken Block, Petter Solberg, Andreas Bakkerud, te nazwiska mówią same za siebie. Poza tym te zawody to wyjątkowa odmiana motorsportu łącząca precyzyjną jazdę wyścigową z dużą prędkością z elementami driftingu, slalomu i różnych figur stosowanych na pokazach. Będzie to bardzo trudny sprawdzian, ale i na pewno genialna zabawa – wyjaśnia Martin Kaczmarski.

Uczestnicy Gymkhana Grid startują parami na dwóch, równoległych trasach przypominających tor przeszkód, który jest pełen różnego rodzaju beczek, opon czy pachołków. Szybszy zawodnik w danej parze przechodzi na kolejne szczeble drogą eliminacji. Jak co roku, na finałowe zawody zaproszono wielu znanych kierowców m.in. Kena Blocka, Andreasa Bakkeruda, Luke’a Woodhama, Pettera Solberga, Buttsy Butlera czy Reinisa Nitissa. Pojedynki kierowców będzie można śledzić na żywo dzięki transmisji w internecie.

martin_resize

Seria miała swój międzynarodowy debiut w trakcie X-Games w Los Angeles w 2013 roku i od tamtego czasu przyciąga ok. 270 mln widzów na całym świecie.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News