Już wiemy, kiedy rozpocznie się sprzedaż pięknej GR Supry GT4

Już wiemy, kiedy rozpocznie się sprzedaż pięknej GR Supry GT4

Podaj dalej

TOYOTA GAZOO Racing potwierdziła, że sprzedaż GR Supry GT41, samochodu wyścigowego dla zespołów prywatnych, rozpocznie się w marcu 2020 roku w Europie. W Ameryce Północnej auto będzie można zamawiać już w sierpniu, a w Japonii i Azji od października.

GR Supra GT4 to samochód wyścigowy oparty na modelu GR Supra – pierwszym globalnym aucie Toyota Gazoo Racing, które trafiło na rynek w tym roku. Wyczynowy model postanie w Toyota Motorsport GmbH (TMG).

Trzylitrowy, sześciocylindrowy rzędowy silnik z pojedynczą turbiną typu Twin-Scroll ma wyjściowo 320 kW (430 KM), siedmiobiegową, sportową automatyczną skrzynię biegów z łopatkami do zmiany przełożeń, a także mechanizm różnicowy osi tylnej o ograniczonym poślizgu. Samochód wyposażono w wydech firmy Akrapovic, a oleje i smary zapewnia Ravenol.

Przedni spojler oraz tylne skrzydło wykonano z kompozytów włókien naturalnych, dzięki czemu auto ma masę 1350 kg. Tak jak w drogowej wersji GR Supry, przednie zawieszenie to kolumny MacPhersona. Z tyłu natomiast zastosowano zawieszenie wielowahaczowe, a na obu osiach są sprężyny KW. Układ hamulcowy wzmocniono poprzez zastosowanie wyścigowych zacisków, z sześcioma tłoczkami z przodu oraz czterema z tyłu. Auto będzie wyposażone w opony Pirelli.

GR Supra GT4 w standardzie otrzymała klatkę bezpieczeństwa opartą na lekkim stalowym nadwoziu. We wnętrzu znajdziemy również wyścigowy fotel zgodny ze standardami FIA z sześciopunktowymi pasami. Ponadto ulokowano tam panel instrumentów z włókna węglowego z wyświetlaczem, a także kierownica zaprojektowana specjalnie do rywalizacji w klasie GT4.

Samochód będzie kosztował 175 tys. euro netto (bez podatków, kosztów logistyki itd.).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News