Już wiemy jak wygląda nowy Hyundai Santa Fe

Już wiemy jak wygląda nowy Hyundai Santa Fe

Podaj dalej

Santa Fe jest produkowany od 2001 roku. Samochód sportowo-użytkowy zaliczany do klasy średniej, doczekał się kolejnej generacji. To już czwarta odsłona tego modelu Hyundaia. Jego światowa premiera odbędzie się w lutym, a europejska prezentacja będzie miała miejsce w Genewie w marcu tego roku.

Design nadwozia nawiązuje swoim wyglądem do modeli Kona i Nexos. Szczególną uwagę przykuwa kaskadowy grill oraz kształt reflektorów ze światłami LED do jazdy dziennej. Linie boczne podkreślają zaś dynamiczną sylwetkę samochodu.

We wnętrzu auta, również możemy doszukiwać się podobieństw do Kony. Bogate wyposażenie obejmuje najnowsze systemy mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Ciekawą nowością będzie system informujący kierowcę podczas wysiadania z samochodu o osobach lub zwierzętach pozostawionych na tylnych siedzeniach. Ma on zapobiegać pozostawieniu naszych podopiecznych w zamkniętym samochodzie w czasie upalnych dni. Równie fajnym dodatkiem jest system ostrzegania o ruchu poprzecznym. Ma on za zadanie zminimalizować ryzyko kolizji w czasie wyjeżdżania z miejsca parkingowego o ograniczonej widoczności.

Hyundai ma oferować trzy jednostki napędowe do wyboru, dwie wysokoprężne o pojemności skokowej 2.0 i 2.2 l oraz benzynową 2.0 l. Wszystkie dostępne będą z ośmiostopniową skrzynią automatyczną oraz napędem na cztery koła HTRAC. Nowy Hyundai Santa Fe będzie dostępny w Polsce w połowie 2018 roku.

Tagi: Hyundai, Santa Fe, SUV, premiera, Genewa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News