Już niedługo policyjna akcja ZNICZ. Czy wiesz jak się zachować, gdy ruchem kieruje policjant?

Już niedługo policyjna akcja ZNICZ. Czy wiesz jak się zachować, gdy ruchem kieruje policjant?

168-64363

Podaj dalej

Już za tydzień rozpocznie się policyjna akcja ZNICZ. Policjanci będą nie tylko pełnić służbę w rejonie wrocławskich nekropolii, ale także na trasach dojazdowych i wyjazdowych z miasta. Na drogach można się spodziewać zwiększonej liczby patroli.

Tak już jest, że dni wolne i świąteczne to dla policjantów czas wzmożonej służby – zapewnienie bezpieczeństwa wymaga mobilizacji sił. Policjanci będą na kluczowych skrzyżowaniach ręcznie kierować ruchem. Kierowco, czy pamiętasz, co oznaczają wydawane przez policjanta sygnały?

W rejonie cmentarzy należy spodziewać się tłumów. Doświadczenia lat poprzednich pokazują, że wiele osób będzie próbowało podjechać samochodem, jak najbliżej wejścia cmentarza, stąd konieczność zamykania ruchu oraz kierowanie ruchem przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Obecność policjanta na środku skrzyżowania może jednak okazać się dla niektórych sytuacją dość stresującą. Kierujący nie wiedzą, jak powinni się zachować, a przede wszystkim nie wiedzą, co oznaczają wydawane przez funkcjonariusza sygnały.

Specjalnie przed 1 listopada, kiedy policjanci będą kierować ruchem w rejonach cmentarzy, policjanci przypominają w poniższym filmie znaczenie tych sygnałów. Ponadto przypominamy również, że sygnały wydawane przez osobę kierującą ruchem, mają pierwszeństwo przed innymi znakami i sygnałami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News