Jubileuszowy zlot z okazji 30-lecia Mazdy MX-5 już za nami

Jubileuszowy zlot z okazji 30-lecia Mazdy MX-5 już za nami

Relacja z jubileuszowego zlotu MX-5 z okazji 30-lecia modelu 9

Podaj dalej

W ostatni weekend wakacji właściciele i sympatycy kultowej Mazdy MX-5 spotkali się na jubileuszowym zlocie w Łodzi. Głównym pretekstem były obchody 30. rocznicy światowego debiutu MX-5 i prezentacja jubileuszowej wersji tego najpopularniejszego roadstera na świecie.

Weekendowy zlot obfitował w liczne atrakcje zaplanowane z myślą o przyjemności prowadzenia i radości ze wspólnego spędzania czasu. Uczestnicy zlotu wzięli udział w grze miejskiej wymagającej precyzji i dynamiki, orientacji w przestrzeni miasta oraz kreatywności.

Głównymi punktami wydarzenia była urodzinowa impreza w sobotni wieczór z olbrzymim rocznicowym tortem oraz niedzielna wystawa ponad 160 egzemplarzy Mazdy MX-5, reprezentujących cztery generacje tego modelu na terenie Ogrodów Geyera w centrum Łodzi.

Kolorowa ekspozycja Mazd MX-5 zgromadziła też w upalne, niedzielne przedpołudnie sporą grupę mieszkańców Łodzi, którzy m.in. wybierali najpiękniejszy samochód zlotu. Została nim Mazda MX-5 z obecnej serii ND należąca do Michała Piotrowskiego. Puchar i certyfikat dla samochodu z największym przebiegiem trafił natomiast do Bartosza Bołdowicza i jego MX-5 NB z 2001 r. z sumą 266 301 km na liczniku. Punktem kulminacyjnym niedzielnego spotkania w Ogrodach Geyera i całego zlotu była parada uczestników głównymi ulicami Łodzi, po której wszyscy rozjechali się do swoich miast.

Organizatorem zlotu była Mazda Motor Poland, a patronat honorowy objęła Pani Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska.

Skoda Scala będzie dostępna w usportowionej wersji Monte Carlo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News