Jubileuszowy rok hybrydy

Jubileuszowy rok hybrydy

Jubileuszowy rok hybrydy

Podaj dalej

Jak wynika z raportu KPMG i PZPM rośnie sprzedaż aut z napędami alternatywnymi w Polsce. W roku 2017 zostało zarejestrowanych 18 tysięcy samochodów hybrydowych lub elektrycznych, daje to wzrost o prawie 70%! Wygląda na to, że coraz bardziej przekonujemy się do tych rozwiązań.

Na tle Unii Europejskiej wypadamy bardzo dobrze. Lepszy wynik od 16,9% wzrostu Polski odnotowano jedynie w Chorwacji, Bułgarii, na Węgrzech i Litwie. Z kwartału na kwartał zwiększała się liczba samochodów elektrycznych w naszym kraju. W samym IV kwartale zarejestrowano ich (łącznie z hybrydami plug-in), 396 sztuk. Takie dane wskazują, że jubileuszowy rok Toyoty był udany.

Wciąż jednak znacznie więcej pojazdów z napędami alternatywnymi kupują przedsiębiorcy. Kolejny rok wzrostu liczby rejestracji nowych samochodów osobowych na regon, czyli do firm, z jednej strony cieszy, ponieważ wskazuje na bardzo dobrą kondycję naszej gospodarki, z drugiej jednak strony, potwierdza wciąż niski odsetek rejestracji nowych pojazdów przez klientów indywidualnych osiągnięty w znacznie niższym tempie, powiedział Jakub Faryś cytowany w komunikacie KPMG i PZPM. Czy w tym roku większa liczba klientów indywidualnych zdecyduje się na napędy alternatywne? Na odpowiedź musimy poczekać jeszcze ponad 10 miesięcy. Jeśli weźmiemy pod uwagę stopniowo wprowadzane udogodnienia, na jakie mogą liczyć właściciele takich samochodów w dużych miastach, to możemy przewidywać, że za jakiś czas będą znacznie bardziej popularne.

Tagi: elektryczne samochody, hybrydy, Toyota

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News