Jubileuszowa Mazda MX-5 na 30-lecie - historia roadstera zatoczyła koło

Światowa premiera okolicznościowej edycji Mazdy MX-5 z okazji 30-lecia modelu, odbędzie się podczas salonu Chicago Auto Show 2019. Co ciekawe kultowy roadster także na tej samej imprezie został pokazany po raz pierwszy, w 1989 roku.

Jubileuszowa Mazda MX-5 na 30-lecie – historia roadstera zatoczyła koło
Podaj dalej

Nie ma sobie równych

Jako najpopularniejszy, dwumiejscowy roadster w historii motoryzacji, z więcej niż milionem egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, w tym z ponad 350 tysiącami sztuk w Europie, MX-5 stała się symbolem filozofii motoryzacyjnej Mazdy oraz niestrudzonego dążenia do zapewnienia kierowcom czystej przyjemności z jazdy.

Jak dokładnie będzie prezentować i czym wyróżniać najnowsza wersja MX-5, tego Japończycy nie zdradzają. Wszystkiego dowiemy się podczas otwarcie wystawy motoryzacyjnej w Chicago, a tą zaplanowano dla publiczności od 9 lutego 2019.

Trzy dekady obecności na rynku zaowocowały także powstaniem w Europie, od Islandii po Włochy, spontanicznych klubów, zrzeszających oddanych fanów MX-5, zjednoczonych pasją do wszem i wobec ogłaszanej przez japońskiego producenta filozofii Jinba Ittai, poczuciem jedności kierowcy i samochodu, dokładnie w duchu, który MX-5 definiuje od samego początku.

Przeczytaj również