Jeszcze większa moc Focusa RS

Jeszcze większa moc Focusa RS

Jeszcze większa moc Focusa RS

Podaj dalej

Wszyscy ci, którzy uważali, że 350 koni mechanicznych to szczyt możliwości Forda Focusa RS, muszą zmienić swój pogląd. Amerykański tuner Hennessey zwiększył ją o dodatkowe 55 koni. W ten sposób najnowsza ewolucja osiąga ogromną moc rzędu 405KM.

Amerykanie zwykle zajmują się innego typu autami. Skupiają się przede wszystkim na modelach coupe i tworzą z nich prawdziwe bestie. Tym razem postanowili wziąć w obroty jeden z najmocniejszych hot-hatchy, czyli Focusa RS. Najpierw silnik ecoboost o pojemności 2,3 litra, otrzymał sportowy układ wydechowy stworzony z nierdzewnej stali. Ponadto poprawione zostało oprogramowanie sterujące jednostką napędową oraz przepływ powietrza w układzie dolotowym.

ford_focus_rs

Wyniki prac firmy Hennessey są imponujące. Focus RS po tuningu posiada 405 koni mechanicznych mocy oraz moment obrotowy wynoszący 580Nm. Nie wiadomo jak bardzo zmieniły się osiągi, ale tuner poinformował, że pracuje nad dalszymi modyfikacjami Forda. Pakiet zastosowany przez Amerykanów jest wyceniany na 2995 dolarów. Za części oraz montaż będzie trzeba zapłacić 4995 dolarów, czyli niespełna 20 tysięcy złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News