Jesteście gotowi na nowego Volkswagena Caddy? Auto zyska sportowy charakter

Jesteście gotowi na nowego Volkswagena Caddy? Auto zyska sportowy charakter

Jesteście gotowi na nowego Volkswagena Caddy? Auto zyska sportowy charakter

Podaj dalej

Czy samochód dostawczy może mieć sportowy charakter? Wiele wskazuje na to, że nie tylko może, ale i będzie. Pojawiły się właśnie wstępne szkice odkrywające jak może od 2020 wyglądać nowy model Caddy.

Ujawnione projekty pokazują, że przyszły rok będzie nowym otwarciem dla małego modelu vana z rodziny samochodów dostawczych Volkswagen. Te praktyczne pojazdy, kojarzone dotychczas z funkcjonalnością i wygodą, zyskają dodatkowo nowy charakter i pewność siebie. Szkice pokazują możliwe konfiguracje: wszystko inne, ale wciąż o dużej ładowności i dużej różnorodności, co zawsze czyniło model Caddy atrakcyjnym dla klientów.

Caddy jako lekki samochód dostawczy zyska sportowy charakter, dzięki zmianie swojego kształtu. Wskazuje na to lekko pochylona linia dachu, powiększonej tylnej szyby, dużych obszarów bocznych, większych kół i węższej maskownicy. Można założyć, że w przyszłości więcej klientów uprawiających sport i zwolenników aktywnego wypoczynku uzna Caddy’ego za interesującą, praktyczną alternatywę.

To co można zauważyć to także udoskonalona wersja furgon nowego Caddy z kilkoma atrakcyjnymi zmianami. Należą do nich m.in bardziej pionowo usytuowane, smukłe światła LED z tyłu pojazdu (które pojawią się również w osobowej wersji modelu). Wstępne szkice samochodu pokazują także powiększoną tylną szybę (co stanowi istotny walor dla wersji osobowej).

Warto też wspomnieć o efektownych zmianach w stylistyce: większe koła, przód pojazdu o nowoczesnym wyglądzie i światłach LED, pomiędzy którymi znajdzie się większe logo marki. Obie wersje nowego Caddy – miejski van dostawczy i rodzinny minivan – po raz pierwszy zostaną zaprezentowane na początku 2020 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News