Jeśli nowy rajdowy Opel to tylko elektryczny

Jeśli nowy rajdowy Opel to tylko elektryczny

Podaj dalej

Nie mamy dobrych wieści dla fanów spalinowych rajdowych Oplów, a szkoda. Takie modele, jak Astra, Kadett, czy Adam już zawsze z motorsportem będą nam się kojarzyć. Nadchodzi jednak nowa era.

Carlos Tavares wszystkim osobom łudzącym się, że zobaczą następcę Adama R2 nie pozostawił złudzeń. Dyrektor generalny, grupy PSA oświadczył, że koncern nie ma w planach żadnego oficjalnego projektu w motorsporcie dla Opla. Nie wykluczył natomiast jednego rozwiązania.

Tavares dodał, że jeśli koncern zdecyduje się na budowę nowego samochodu rajdowego, to będzie to auto z napędem elektrycznym. Śmiało możemy stwierdzić, że elektryczna rajdówka na bazie np. wspomnianego Adama byłaby świetnym pomysłem. Bliźniacza konstrukcja jeździ już od roku w Polsce.

Przypomnijmy, że firmy GO+ EAuto i GO+ Cars na czele z Grzegorzem Olchawskim zbudowały pierwszy elektryczny samochód rajdowy w Polsce. Fiat 500e będący praktycznie bliźniakiem Opla Adama, przez cały ostatni sezon brał udział w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Dzięki świetnemu rozłożeniu masy auto radziło sobie na górskich trasach znacznie lepiej, niż moglibyśmy przypuszczać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News