Jeleniogórscy policjanci w 3 dni zatrzymali 30 praw jazdy

Jeleniogórscy policjanci w 3 dni zatrzymali 30 praw jazdy

szybka jazda

Podaj dalej

W miniony weekend 30 kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym w powiecie jeleniogórskim. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 51 km. Rekordzista na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał na liczniku 124 km/h.

Policjanci w Jeleniej Górze w miniony weekend zatrzymali 30 kierujących, którzy zgodnie z obowiązującymi przepisami stracili prawo jazdy na trzy miesiące. Wszystko przez jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Rekordzistą okazał się 43-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna kierując pojazdem marki VW na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę, miał na liczniku 124 km/h. Ten kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 74.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Źródło: Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News