Jeep Wrangler na służbie

Jeep Wrangler na służbie

Jeep Wrangler na służbie

Podaj dalej

Włoscy Karabinierzy odebrali specjalnego Jeepa Wranglera, który tego lata służył będzie do patrolowania plaż Emilii Romanii, chroniąc mieszkańców i urlopowiczów.

W Rzymie występujący w barwach służb samochód został zaprezentowany podczas ceremonii, która odbyła się w Komendzie Głównej Korpusu Karabinierów, w obecności komendanta głównego Giovanniego Nistriego, wicekomendanta Riccarda Amato, dyrektora generalnego FCA Sergia Marchionne oraz dyrektora operacyjnego FCA na region EMEA Alfredo Altavilli.

Po rozpoczęciu czynnej służby, Jeep Wrangler będzie wykorzystywany do nadzorowania wybrzeża regionu Emilia-Romania, a dokładnie 30 km plaży pomiędzy miastami Cattolica a Bellaria, przy której leżą popularne kurorty, jak Rimini i Riccione. Będzie to pierwszy raz, kiedy tego typu operacja, której celem jest zapewnienie większej ochrony i bezpieczeństwa w zatłoczonym sezonie letnim, będzie prowadzona we Włoszech.

Jeep Wrangler, przekazany Karabinierom, wyposażony jest w silnik 2.8 litra CRD turbodiesel, z automatyczną skrzynią biegów. Auto otrzymało pakiet Mopar®One, pozwalający bezpiecznie zmierzyć się nawet z ekstremalną jazdą off-roadową. Pakiet obejmuje zawieszenie podniesione o 2-cale „Fox Performance”, drążek stabilizacyjny kierownicy, aluminiowe, czarne obręcze kół 17″ x 8,5″ Performance Gladiator, szersze opony 32″ oraz plastikowe chlapacze z przodu i z tyłu.

Oprócz tego, kultowy SUV Jeepa wyposażony jest też w serię typowych dla Karabinierów elementów wyposażenia, jak np. sygnał świetlny, syrena, teleskopowy uchwyt na karabiny, dwa stojaki na „lizaki” oraz przenośne radio.

Tak w pełni wyposażony Jeep ma zapewnić Karabinierom całodobową dyspozycyjność i pozwolić patrolować linię brzegową w taki sposób, by w razie ewentualnego wypadku mogli zareagować, jak najszybciej jest to możliwe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News