Jedziesz w polskie góry? Uważaj na Google Maps

Jedziesz w polskie góry? Uważaj na Google Maps

google maps zakopane

Podaj dalej

Sezon wakacyjny wciąż w pełni, ale okazuje się, że dotarcie do miejsca wypoczynku wcale nie jest takie proste. Wiedzą o tym osoby, które wybierają się w góry. Straż Miejska ma ręce pełne pracy, a wszystko przez nawigację Google.

Władze miast coraz częściej informują operatora o tym, że ten pokazuje źle drogę prowadzą m.in. pod zakazy wjazdu. Problem jest np. z drogą do Kuźnic, na którą obowiązuje zakaz wjazdu, podobnie jak do niedawna na Gubałówkę. Na zamkniętą dla ruchu drogę prowadzącą do Kuźnic w Zakopanem wjeżdżają codziennie setki turystów.

Odgłos motocykla wzięli za strzały. Ogromna panika i chaos na Times Square

Po tym, jak w Google Maps pojawiła się korekta do nawigacji, która błędnie prowadziła kierowców przez Gubałówkę, strażnicy miejscy odnotowali znacznie mniejsze natężenie ruchu. Na zmianę wciąż czeka droga, jeżeli chodzi o Kuźnice. Tam Google na razie nie wprowadziło jeszcze zmiany.

Jak można wyczytać informację od turystów podróżujących w polskie góry, problem nie dotyczy tylko tych miejsc. Są jeszcze drogi, które wprowadzają w błąd kierowców, dlatego należy mieć oczy szeroko otwarte jadąc w polskie góry.

Zdradził go własny samochód. Był naćpany i uderzył w filar na parkingu w Centrum Handlowym

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News