Jedyna taka stacja w Polsce - Centrum Motoryzacji Klasycznej

Jedyna taka stacja w Polsce - Centrum Motoryzacji Klasycznej

Jedyna taka stacja w Polsce – Centrum Motoryzacji Klasycznej

Podaj dalej

Kolekcjonowanie samochodów jest alternatywną formą inwestowania i jest coraz częściej dostrzegane także w Polsce. W podwarszawskich Łomiankach powstało pierwsze w Polsce Centrum Motoryzacji Klasycznej „Stacja Klasyki”.

Od wielu lat na całym świecie samochody klasyczne budzą duże emocje. Posiadają często niezwykłe indywidualne życiorysy, są jedyne w swoim rodzaju. Mówi się, że posiadają duszę. Co rusz słyszymy także o aukcjach, na których kolekcjonerzy płacą za egzemplarz bajońskie sumy niejednokrotnie wyższe niż nawet najdroższe auta współczesne.

W krajach Europy Zachodniej rynek klasycznych pojazdów cechują wysokie, przez lata wypracowywane standardy. W Polsce zainteresowanie takimi pojazdami stale rośnie i obecnie możemy się pochwalić wzrostami naszego rynku o wartościach dwucyfrowych z roku na rok. Zmieniają się jednocześnie oczekiwania i wymagania miłośników old- i youngtimerów stąd też niezbędna jest jego profesjonalizacja.

Profil kolekcjonera nieustannie się zmienia

Obecnie obserwujemy pewne nasycenie niektórymi modelami aut, które sprzedają się wolniej niż np. dwa lata temu. Pojawia się zainteresowanie autami droższymi powyżej 150 tys. zł i z drugiej strony poniżej 45 tys. zł. Jest więcej osób, które chcą mieć takie auto, a wcześniej o tym nie myśleli, a jednocześnie posiadają fundusze, które im na to pozwalają. Są i tacy, którzy mają oszczędności i chcą mieć ciekawy pojazd jako ten trzeci, czwarty w garażu, ale coś właśnie klasycznego.

Jedyna taka Stacja

W odpowiedzi na rosnące potrzeby już w czerwcu w podwarszawskich Łomiankach swoje podwoje otworzy pierwsze w Polsce Centrum Motoryzacji Klasycznej – „Stacja Klasyki”. To wyjątkowe miejsce posiadające powierzchnię 500 mkw. Oferować będzie skonsolidowane usługi zarówno wytrawnym kolekcjonerom jak i tym, którzy swoją przygodę rozpoczynają.

Tomasz Kwieciński, pomysłodawca Stacja Klasyki: Postanowiłem stworzyć miejsce, które będzie odpowiedzią na wyzwania wielu fanów nietuzinkowej motoryzacji i pozwoli połączyć pasję z biznesem. Centralnym miejscem Stacji jest dostępny dla każdego salon sprzedaży, w którym wyeksponowanych jest kilkadziesiąt pojazdów. Pozwoli to na możliwość kupna auta w godnych warunkach.

Pamiętać należy jeszcze o tym, że stare pojazdy wymagają zupełnie innego podejścia i troski niż współczesne, miejskie kompakty. Dlatego w Centrum Motoryzacji Klasycznej dostępna będzie także przestrzeń garażowa o powierzchni 2600 mkw. Kolekcjonerzy z całego kraju będą mogli przechowywać w nim swoje auta zarówno sezonowo jak i całorocznie.

W salonie tym auto będzie mógł wystawić praktycznie każdy i tym samym w profesjonalny sposób zaoferować go potencjalnym nabywcom.

Istotną zaletą garażu będzie to, że auto które jest na sprzedaż i nagle ma potencjalnego nabywcę zwiezione zostanie windą do części salonowej a tam odpowiednio wyeksponowane. Takie kompleksowe rozwiązanie zdecydowanie ułatwi obu stronom na dokonanie transakcji w profesjonalny sposób.

Do dyspozycji każdego klienta, który odwiedzi Stację Klasyki, będzie rzeczoznawca z korporacji międzynarodowej, który oceni auto i wyda certyfikat. Wszystkie pojazdy będą ubezpieczone, a dostęp do tych umieszczonych w garażu będą miały wyłącznie osoby upoważnione.

Kompleksowość rozwiązań

Nadrzędną ideą przyświecającą stworzeniu Stacji Klasyki było zapewnienie wszystkich usług w jednym miejscu. Klienci, którzy poszukują konkretnego auta w Polsce czy za granicą, będą też mogli skorzystać z usług doradczych.

Nowi właściciele klasyków, o ile te są sprawne do jazdy w naturalny sposób chcą je przetestować. Często jednak są to egzemplarze nie zarejestrowane, albo mają sportowe zacięcie i sprawdzanie ich na drogach publicznych zwyczajnie nie jest możliwe. Wychodząc i temu naprzeciw Stacja oferuje możliwość takowych testów na pobliskim profesjonalnym torze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News