Jechał złomem na złom. Na pace małego dostawczaka wiózł resztki Scenica

Jechał złomem na złom. Na pace małego dostawczaka wiózł resztki Scenica

Podaj dalej

Wczoraj policjanci ruchu drogowego wykonujący zadania związane z transportem drogowym podczas służby zatrzymali kierowcę, który przewoził na przyczepie auta pojazd osobowy na złom. Miał nieprawidłowo zabezpieczony i oznakowany ładunek. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę oraz zatrzymali dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych.

Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego wykonujący zadania związane z transportem drogowym na terenie powiatu lęborskiego podczas służby zwracali uwagę na samochody pod kątem ich stanu technicznego i zabezpieczenia przewożonego ładunku. W godzinach porannych na ul. Gdańskiej funkcjonariusze zatrzymali kierującego dostawczym samochodem.

Ich uwagę zwrócił ładunek, który był przewożony i nie był w żaden sposób oznaczony i bardzo wystawał poza przyczepę pojazdu. Szczegółowa kontrola wykazała także brak badań technicznych pojazdu przewożącego złom. Kierujący został ukarany dwoma mandatami, a dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany. Mundurowi do momentu prawidłowego zabezpieczenia przewożonego ładunku oraz jego oznakowania uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę.

Mężczyzna otrzymał mandaty za źle zabezpieczony ładunek, stan techniczny pojazdu, a za brak badań technicznych policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny.

Policjanci przypominają!

Zgonie z art. Art. 61. 1. Ustawy Prawo u Ruchu Drogowym ładunek nie może powodować przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej lub dopuszczalnej ładowności pojazdu oraz ładunek, który jest na pojeździe, musi być umieszczony w taki sposób, aby nie powodował przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdu na drogę; nie naruszał stateczności pojazdu; nie utrudniał kierowania pojazdem; nie ograniczał widoczności drogi lub nie zasłaniał świateł, urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych tablic albo znaków, w które pojazd jest wyposażony.

Ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia, a gdy ładunek wystaje z tyłu pojazdu, oznacza się go pasami białymi i czerwonymi umieszczonymi bezpośrednio na ładunku lub na tarczy na jego tylnej płaszczyźnie albo na zawieszonej na końcu ładunku bryle geometrycznej.

Cwaniaczek z Mercedesa dostał furii kiedy inny kierowca dał mu znać klaksonem, że nie umie jeździć

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News