Jechał bez opony i ubezpieczenia, ale za to z trzema promilami

Jechał bez opony i ubezpieczenia, ale za to z trzema promilami

Podaj dalej

Policjanci z Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali w sobotnią noc do kontroli drogowej osobowego mercedesa. Za kierownicą auta siedział 28-letni mężczyzna, a jego wygląd i zachowanie wskazywało na to, że może on być pod wpływem alkoholu.

Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że miał on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierujący był tak pijany, że nie przeszkadzał mu fakt, że na jednym z kół w pojeździe którym kierował, nie było opony.

W sobotnią noc policjanci z Komisariatu Policji w Stąporkowie zauważyli jadącego drogą krajową numer 42 osobowego mercedesa. Nie byłoby w tej sytuacji nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że w pojeździe na tylnym kole brakowało opony.

Mundurowi od razu zatrzymali do kontroli niemiecki pojazd, za kierownicą którego znajdował się 28 -letni mieszkaniec Stąporkowa. Po sprawdzeniu jego trzeźwości okazało się, że mężczyzna w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo w policyjnym systemie nie było informacji na temat obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu.

Pierwsza kontrola kursanta nauki jazdy okazała się jego ostatnią. Instruktorka może mieć problemy

Pijany 28- latek odmówił również podania swoich danych funkcjonariuszom. Za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia mężczyzna będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News