Jechał 147 km/h w obszarze zabudowanym i nie stracił uprawnień (zobacz nagranie)

Jechał 147 km/h w obszarze zabudowanym i nie stracił uprawnień (zobacz nagranie)

Podaj dalej

Głogowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 147 km/h. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 97 km/h, ale nie stracił uprawnień.

W dniu 9 marca br. policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Wilków, zatrzymali samochód Jeep Cherokee. Pojazd poruszał się z prędkością 147 km/h. Kierowca, 23-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, jechał z taką prędkością w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Taka informacja widniała również w systemie informatycznym policji. Pirat drogowy twierdził jednak, że uprawienia ma. Sprawa zostanie skierowana do sądu, po wyjaśnieniu statusu uprawnień kierującego.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) policjant ma prawo zatrzymać uprawnienia kierującego. Za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Następnie dokument do odbioru jest u właściwego starosty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News