Janusze tuningu szpachlują swoje bryki dla mniejszych tablic

Janusze tuningu szpachlują swoje bryki dla mniejszych tablic

Podaj dalej

W ostatnich dniach Polskę obiegła informacja, że policja kara mandatami za małe tablice rejestracyjne, które nie są dostosowane do pojazdu. Okazuje się, że naszym rodakom nie brakuje pomysłowości, jak obejść przepisy prawa.

Małe tablice rejestracyjne przysługują kierowcom posiadającym samochód z miejscem pod tablicę o zmniejszonych wymiarach, czyli głównie z rynku amerykańskiego, japońskiego lub południowoamerykańskiego. Kierowcy w Polsce nie posiadający przeznaczonego samochodu do tego typu tablic decydowali się składać fałszywe oświadczenia, aby pozyskać mało dostępny produkt i wyróżniać się w tłumie innych pojazdów.

Takie kłamstwo ma jednak krótkie nogi. Dowód rejestracyjny można stracić w trakcie kontroli policji, a już na pewno w momencie badań na stacji kontroli pojazdów. W takim przypadku jest to gwarantowane 180 zł kolejnego wydatku oraz odwiedzanie urzędów i stanie w kolejkach, aby sprawę wyprostować.

 

Kilku kierowców w Polsce zdecydowało się, że taniej i bezpieczniej będzie… kupić szpachlę i nałożyć odpowiednio na klapę bagażnika lub zderzaka. Następnie pozostaje montaż tablicy, a kto chce to może nałożyć lakier w kolorze swojego samochodu. Policja nie ma się już do czego doczepić.

 

 

 

 

(fot) amatoraut.pl

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News