Janusz Dzięcioł zginął w wypadku samochodowym na przejeździe kolejowym

Janusz Dzięcioł zginął w wypadku samochodowym na przejeździe kolejowym

janusz-dzieciol

Podaj dalej

W piątek przed godziną 9:00 dyżurny policji otrzymał informację o wypadku, w którym zderzyło się auto osobowe z pociągiem na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem. Jak się okazało w wypadku tym zginał Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji programu Big Brother oraz poseł na Sejm VI i VII kadencji.

– Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący pojazdem marki Citroen C5 mieszkaniec powiatu grudziądzkiego jadąc z kierunku Grudziądza Drogą Krajową nr 55, wykonując manewr skrętu w lewo, wjechał na przejazd kolejowy, gdzie zderzył się z pociągiem relacji Toruń-Grudziądz. W wyniku zdarzenia kierowca poniósł śmierć na miejscu – powiedział Maciej Szarzyński, rzecznik policji w Grudziądzu.

Jak wiadomo Janusz Dzięcioł mieszkał zaledwie kilkaset metrów od przejazdu kolejowego, na którym dziś doszło do wypadku. Policjanci mówią wprost, że kierowcę mogła zgubić go rutyna. Jak wiadomo przejechał on na czerwonym świetle.

– O godzinie 8.40 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza pod pociąg relacji Toruń Główny – Grudziądz pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny – poinformował PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Bryła lodu spada z dachu auta wprost na szybę jadącego za nim kierowcy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News