Jan i Monika Chmielewscy przed 54. Rajdem Barbórka

Jan i Monika Chmielewscy przed 54. Rajdem Barbórka

Podaj dalej

Sezon 2016 we wszystkich kategoriach sportów motorowych w Polsce dobiegł już końca. Tradycyjnie na początku grudnia zawodnicy, znani z występów w rajdach, wyścigach górskich i torowych oraz rallycrossu, spotykają się na trasie stołecznego Rajdu Barbórka, który w symboliczny sposób zamyka sezon.

foto1

54. edycja kultowej imprezy rozpocznie się już w najbliższy piątek odcinkiem testowym na Bemowie, a rywalizacja rozegra się w sobotę na sześciu odcinkach specjalnych, zlokalizowanych w Warszawie i jej okolicach. Ukoronowaniem zmagań będzie niezwykle widowiskowy oes na ulicy Karowej, na który jednak zakwalifikuje się tylko najlepsza trzydziestka zawodów. Ogółem chęć startu w Rajdzie Barbórka wyraziło aż 88 załóg, a wśród nich znalazł się duet Jana i Moniki Chmielewskich. Rodzinna załoga wystartuje w Stolicy w BMW R+MAXI, w którym Jan Chmielewski wywalczył w tym sezonie tytuł mistrzowski w klasie OPEN 2WD.

Jan Chmielewski: To niesamowite jak szybko upłynął nam pierwszy sezon w MAXI. Teraz nadszedł czas na jego zwieńczenie, czyli Rajd Barbórka. To krótkie, niby niepozorne zawody, ale magia jego finałowej próby na ulicy Karowej jest tak ogromna, że każdy z uczestników chciałby się tam zakwalifikować, a tę możliwość będzie miało tylko 30 załóg. Stąd ilość przygotowań do tego startu jest ogromna i podchodzimy do niego bardzo poważnie, a wszyscy na zakończenie sezonu chcą się pokazać z dobrej strony. Cieszę się, że znów będę mógł wystartować z żoną Moniką. Pojedziemy w Warszawie, aby podziękować kibicom za to, że byli z nami w całym minionym sezonie rajdowym, ale przede wszystkim będziemy tam dla naszych sponsorów, aby symbolicznie odwdzięczyć się im za kolejny wspólny – naprawdę piękny rok. Do zobaczenia i trzymajcie za nas kciuki!

Monika Chmielewska: Cieszę się, że Janek zaproponował mi, żebym „odkurzyła” rajdową licencję i zajęła miejsce pilota w BMW R+ MAXI. To będzie mój drugi start w Rajdzie Barbórka, ale pierwszy w tym aucie, wiec wrażenia z jazdy będą zdecydowanie inne niż w DS-ie, którym startowaliśmy wspólnie przed trzema laty. Dlatego nie ukrywam, że pojawia się już delikatny stres, ale mam nadzieję, że szybko zaaklimatyzuję się w MAXI i pomogę Jankowi w dotarciu do mety rajdu. Oczywiście liczę na to, że weźmiemy udział w Kryterium Asów na ulicy Karowej, gdyż ten odcinek ze względu na niesamowitą atmosferę i tłumy kibiców, robi największe wrażenie, zwłaszcza gdy mogę go obserwować z fotela pilota, a nie jako kibic. Zapraszam wszystkich do wspierania naszej załogi gorącym dopingiem oraz do skorzystania z atrakcji na naszym stanowisku w parku serwisowym.

Partnerami zespołu są: Caffaro, REVICO, Fuchs Oil, WESEM, MOTOMI, ASCOMP, NEO tools, Pirelli; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP 3 Kraków, Collab studio i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News