Jak zadbać o felgi aluminiowe w samochodzie

Jak zadbać o felgi aluminiowe w samochodzie

Podaj dalej

Odpowiednio dobrane felgi do samochodu są jego pięknym wizualnym uzupełnieniem. Jest jednak jeden warunek. Zarówno samochód, jak i felgi muszą być czyste. Jak zatem odpowiednio o nie zadbać?

Na rynku roi się od najróżniejszych środków chemicznych do felg. Wybierając dany produkt, musimy wcześniej sprawdzić dokładnie jego skład. Niektóre środki są bardzo silne i mogą uszkodzić lakier. Wysokie stężenie alkoholu, benzyny, czy innych rozpuszczalników i środków chemicznych może być bardzo szkodliwe dla felgi.

Jak sobie radzić z trudnymi zanieczyszczeniami?
Drobiny smoły, które lubią przyklejać się do felgi najlepiej czyścić specjalistycznymi środkami lub rozcieńczonym płynem do czyszczenia silnika. Niektórzy używają także benzyny ekstrakcyjnej, ale z tym środkiem należy szczególnie uważać, żeby nie uszkodzić lakieru.

Podobnie wygląda sprawa z pozbywaniem się pyłu z klocków hamulcowych. My jednak w obu przypadkach zalecamy zupełnie inne podejście do tematu. „Raz a dobrze” niekoniecznie jest tutaj dobrym wyjściem. Zalecamy mycie felg regularnie zwykłym neutralnym szamponem samochodowym rozcieńczonym z wodą. Do mycia polecamy gąbki, a nie twarde szczotki. Regularne mycie felg sprawi, że brud z czasem będzie coraz mniej widoczny i szybciej będzie się zmywać. Jednocześnie nie będziemy ryzykowali uszkodzenia ich powierzchni.

Czy używać myjki ciśnieniowej do mycia felg?
Myjka ciśnieniowa bardzo pomaga w dokładnym oczyszczeniu felgi. Musimy jednak pamiętać, że jeśli felga posiada jakieś odpryski lakieru, to mocna myjka może narobić jeszcze więcej szkód.

Nie tylko mycie, ale i konserwacja
Bardzo często zapominamy o tym, że felgi podobnie jak lakier samochodowy można konserwować. Jeśli po każdym myciu będziemy woskować lub w dodatku jeszcze polerować felgi, to będą one czyste znacznie dłużej i będą mniej podatne na zbieranie pyłów z klocków hamulcowych i innych zanieczyszczeń.

Tagi: Platinum, warsztat, Orlen Oil, mycie auta, alufelgi, felgi samochodowe,

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News