Jak obstawiać sporty motorowe?

Jak obstawiać sporty motorowe?

wrc-okladka-jak-obstawiac-sporty-motorowe-superbet

Podaj dalej

Sporty motorowe stają się coraz ważniejszym elementem w ofercie zakładów bukmacherskich. Żużel to jeden z najchętniej obstawianych sportów w naszym kraju, natomiast w minionym sezonie spora część publiki przekonała się do Formuły 1 i nie tylko przez krótki powrót Roberta Kubicy, ale głównie ze względu na pasjonującą walkę o Mistrzostwo Świata.

Jakie są najpopularniejsze sporty motorowe dostępne u bukmacherów?

wrc-okladka-jak-obstawiac-sporty-motorowe-superbet

Wiadomo, że sporty motorowe pod względem popularności nie mogą równać się z tym, co gwarantuje zakładom bukmacherskim piłka nożna, jednak jest to ciekawa nisza, którą legalni operatorzy na terenie naszego kraju starają się odpowiednio zagospodarować.

Sporty motorowe można podzielić na trzy kategorie, które znajdują się na poniższej infografice.

Najpopularniejsze sporty motorowe:

  • Żużel
  • Sporty motocyklowe
  • Sporty samochodowe

Z perspektywy czasu można powiedzieć, że na ten moment najmniejszą popularnością cieszą się wyścigi w sportach motocyklowych na różnego rodzaju torach. Głównie ze względu na to, że w Polsce nie jest to aż tak popularny sport, a dodatkowo w ostatnich latach nie mieliśmy wielkich sukcesów w tej dyscyplinie. Co innego żużel, gdzie w Polsce jest bardzo mocno identyfikujące się ze swoimi drużynami środowisko, a także spora popularność. Nie bez znaczenia były z pewnością sukcesy Bartosz Zmarzlika w ostatnich latach. Żużel to nisza, o którą zakłady bukmacherskie coraz mocniej dbają, a także inwestują, co widać na wielu torach.

W sportach samochodowych dominują propozycje dotyczące Formuły 1. Po ostatnim sezonie można napisać, że nic dziwnego, ponieważ walka pomiędzy Lewisem Hamiltonem, a Maxem Verstappenem rozgrzała fanów tego sportu do czerwoności podczas końcówki sezonu. Wiele kuponów bukmacherskich wylądowało w koszu podczas ostatniego Grand Prix, gdzie Lewis Hamilton prowadził przez cały wyścig, a ostatecznie przegrał po wyjeździe samochodu bezpieczeństwa. Kursy live na wygraną Maxa przed ostatnimi okrążeniami były gigantyczne!

Jak obstawiać żużel?

Obstawiania żużla nie należy do najłatwiejszych. Doskonale przekonali się o tym typerzy, którzy dwa sezony temu postawili, że Toruń będzie walczył o tytuł, a ostatecznie zanotował spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej. Zmagania na żużlowych torach potrafią być nieprzewidywalne, jednak można również trafić na pewniaczki.

Kluczowym aspektem będzie tutaj znajomość dyscypliny, ponieważ bez tego ani rusz. Osoba regularnie oglądająca wydarzenia na torach ma większe szanse na poprawne wytypowanie zwycięzcy niż osoba, która ufa jedynie proponowanym kursom. Należy pamiętać, że w żużlu często można znaleźć valuebety, ale trzeba śledzić najnowsze doniesienia o nieobecnościach, czy innych wydarzeniach okołotorowych.

Ważnym aspektem jest tutaj pogoda, podobnie jak w pozostałych sportach motorowych. Nawierzchnia toru może okazać się decydująca, jeśli jakiś zawodnik lepiej radzi sobie w takich warunkach.

W żużlu istotną rolę odgrywa również taktyka, czyli odpowiedni dobór zawodników do konkretnych par. W zakładach live istnieje możliwość typowania rozstrzygnięcia poszczególnych biegów. Takie propozycja można znaleźć między innymi w Superbet, czyli jednym z legalnych bukmacherów w Polsce.

Jeśli chodzi o kursy główne na wygrane poszczególnych zespołów, to wszystko zależy oczywiście od sezonu, jednak z reguły analitycy zakładów bukmacherskich potrafią dobrze oszacować szanse na wygraną. Ważnym aspektem są statystyki meczów bezpośrednich, a także wyniki na konkretnym torze, czyli podobnie, jak w piłce nożnej, gdzie nawet faworyt może mieć stadion, na którym regularnie ma problemy.

Superbet Zakłady Bukmacherskie – oferta na sporty motorowe.

Obstawianie Formuły 1

Typowanie meczów żużlowych nie należy do najłatwiejszych, ale jeszcze ciekawiej jest na torach Formuły 1. Tutaj jedna kraksa, jeden zły zakręt, za długi pitstop – mogą w kilka sekund odwrócić przebieg wyścigu. W zakończonym już sezonie większość graczy chętnie korzystało z zakładów bukmacherskich na wygraną Maxa Verstappena oraz Lewisa Hamiltona. Takie typy nie mogły nikogo dziwić, ponieważ byli to dwaj kierowcy, którzy zdominowali wydarzenia na torach w kampanii 2021. Obaj panowie do samego końca sezonu walczyli ze sobą o mistrzowski tytuł, a nawet można powiedzieć, że do ostatniego okrążenia, ponieważ w ten sposób rozstrzygnęła się rywalizacja podczas ostatniego Grand Prix.

wrc-okladka-jak-obstawiac-sporty-motorowe-superbet

Zakłady bukmacherskie na Formułę 1 to jednak nie tylko obstawianie zwycięzcy, czy też miejsc na podium. Gracze otrzymują możliwość typowania pojedynków, czyli kto z dwóch wybranych kierowców okaże się lepszy na torze. Można obstawiać również ilu zawodników ukończy wyścig, a także czy obaj kierowcy z konkretnego teamu zdobędą punkty. Im słabsza drużyna i dyspozycja kierowców, tym oczywiście wyższe kursy, ponieważ w tym sezonie Perez i Verstappen byli regularnymi pewniakami w takich zakładach sportowych.

Formuła 1 – na co trzeba zwrócić uwagę?

  • Tor – jak radził sobie konkretny zawodnik w poprzednich latach
  • Prognoza warunków atmosferycznych
  • Miejsce wywalczone w kwalifikacjach i wyniki z treningów
  • Aktualna forma
  • Przygotowanie bolidu

Istotnym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę przy obstawianiu Formuły 1 są wyniki, które osiągnął kierowca na treningach, a także podczas kwalifikacji. Jeśli od samego początku doskonale radzi sobie na konkretnym torze, to są spore szanse, że przełoży taką dyspozycję na wyścig główny. Tutaj jednak dochodzi jeszcze presja, z którą niektórzy kierowcy nie radzą sobie najlepiej. Można wręcz powiedzieć, że są mistrzowie kwalifikacji i treningów, a także dominatorzy podczas wyścigu głównego.

Największe niespodzianki na torach F1 z reguły mają miejsce podczas padającego deszczu, kiedy to zespoły nie spodziewały się takiej pogody przed rozpoczęciem wyścigu. Konieczne zjazdy do alei serwisowej, wymiana opon, to wszystko odgrywało decydującą rolę również w kampanii z 2021 roku. Niektórzy grają va banque, a inni stawiają na bezpieczeństwo, czyli podobnie, jak typerzy zakładów bukmacherskich.

Przed nowym sezonem powinno się pamiętać, że regularnie zmieniają się przepisy dotyczące konstrukcji bolidów, więc prawdopodobnie dojdzie do kolejnych przetasowań na starcie nadchodzącej kampanii, w zależności od tego, na jakie nowinki technologiczne postawią zespoły.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News