Jak nie czołgiem to walcem. Kolejne wyczyny osoby pod wpływem alkoholu

Jak nie czołgiem to walcem. Kolejne wyczyny osoby pod wpływem alkoholu

road roller

Podaj dalej

Dopiero co pisaliśmy o pijanym kierowcy, który jeździł po mieście czołgiem. Minęło kilka dni i mamy kolejnego amatora mocnych wrażeń po alkoholu. Ten jednak postanowił spróbować swoich sił za kierownicą walca.

Co zajścia doszło w minioną niedzielę po południu. Dyżurny opoczyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu przez jednego z mieszkańców powiatu opoczyńskiego nietrzeźwego mężczyzny, który kierował walcem drogowym.

Na miejscu policjanci ustalili, że 57-letni pracownik jednej z firm wykonujących prace przy remontowanej trakcji kolejowej, jeździł ulicami Libiszowa walcem drogowym. Uszkodził przy tym ogrodzenie posesji, którego jedno z upadających przęseł uszkodziło zaparkowany obok samochód osobowy.

O włos od tragedii. Samochód stoczył się do garażu, a jego drzwi zakleszczyły kobietę

Okazało się, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Co gorsza, funkcjonariusze ustalili również, że 57-latek miał do 2020 roku orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowca za spowodowanie zdarzenia drogowego otrzymał mandat karny. Dodatkowo za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News