Jak dbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie?

Jak dbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie?

Podaj dalej

Skórzana tapicerka w samochodzie praktycznie zawsze wygląda dobrze. Niewątpliwie kojarzy nam się z luksusem i podnosi prestiż auta. Jednak efekt „wow” znika w momencie, w którym pojawiają się zniszczenia.

Ze skórzaną tapicerką jest podobnie jak z innymi podzespołami w samochodzie. Niestety wszystko się starzeje i zużywa, ale jeśli chcemy cieszyć się jak najdłużej z pięknej skóry, to musimy odpowiednio o nią zadbać. Postaramy się podpowiedź wam, jak przedłużyć jej żywotność i ładny wygląd.

Nowa skórzana tapicerka jest w pewnym stopniu zabezpieczana przed zbyt szybkim zużyciem. Na skórę nakłada się specjalne olejki, które mają za zadanie nadawać jej blasku i chronić ją przed wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią czy promieniami UV. Z czasem jednak one wyparowują i się ścierają przez co zaczynamy widzieć oznaki zużycia.

Jak czyścić skórzaną tapicerkę?

Zaczynamy standardowo od odkurzenia jej. Następnie za pomocą np. zwilżonej wodą szczoteczki do zębów z szarym mydłem zaczynamy czyścić skórę. Dlaczego szare mydło? Ponieważ ma neutralne Ph, dzięki czemu nie wysusza ono skóry. W ten sposób pozbędziemy się tłuszczu.

Kolejnym krokiem jest przywrócenie jej blasku. Musimy użyć do tego np. mleczka do pielęgnacji skóry. Preparat powinniśmy wcierać etapowo, dbając o to, żeby nie ominąć żadnego fragmentu tapicerki. Po zakończeniu zabiegu pozostawiamy tapicerkę do wyschnięcia. W zależności od preparatu i ilości jaką zaaplikowaliśmy na skórę, musimy poczekać 20-60 minut.

Co ile konserwować skórę?

O naszą tapicerkę powinniśmy zadbać chociaż raz na trzy miesiące. Teoretycznie często, ale z drugiej strony, jeśli zależy nam na świetnym wyglądzie samochodu, to jest to gra warta świeczki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News