Jacques Villenueve: Williams jest skończony. Nie robią nic, aby poprawić sytuację

Jacques Villenueve: Williams jest skończony. Nie robią nic, aby poprawić sytuację

Podaj dalej

Jacques Villenueve po raz kolejny w tym sezonie odniósł się zarówno do postawy Roberta Kubicy, jak i postawy całego zespołu Williamsa. Jak to bywa w jego przypadku wypowiedzi opierają się na krytyce Polaka oraz byłego pracodawcy.

Robert Kubica – świetny start Polaka. Objechał Russella

Kanadyjczyk nie potrafi zrozumieć ”narzekań” Kubicy, który co wsiądzie do bolidu ma do niego bardzo wiele uwag. Villenueve chwali natomiast Russella wykonującego – w jego ocenie – odpowiednią pracę. Były konkurent Polaka uważa, że dla Williamsa nie ma już ratunku.

Jacques Villenueve: Fantastycznie, że Robert Kubica w ogóle może jeździć bolidem Formuły 1. Na ten moment nie ma jednak odpowiedniej szybkości. Nie byłem fanem jego powrotu. Dla mnie Formuła 1 jest elitą, jest dla absolutnie najlepszych. Z zewnątrz wszystkiego nie widać. Ale takie sytuacje w Formule 1 się raczej nie zdarzają, jeżeli chodzi o tak duże różnice w dwóch bolidach. Te bolidy są do siebie bardzo podobne. Nie wiem… może ustawienia nie pasują do stylu Roberta, a pasują Russellowi. Zespół jest skończony. Nie robią nic, aby poprawić sytuację.

Zarówno Robert Kubica, jak i George Russell nie zdobyli jeszcze w tym sezonie punktów. Kolejna szansa na to będzie za niecałe dwa tygodnie w trakcie Grand Prix Francji.

 

Robert Kubica: Rajd, a nie Formuła 1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News