Jacques Villeneuve poprowadzi Subaru w rundzie MŚ Rallycross

Jacques Villeneuve poprowadzi Subaru w rundzie MŚ Rallycross

Jacques Villeneuve poprowadzi Subaru w rundzie MŚ Rallycross

Podaj dalej

Były mistrz świata Formuły 1 ponownie wystartuje w rallycrossie. Kanadyjczyk podpisał krótkoterminowy kontrakt z Subaru Rally Team USA, na występ w rodzimej imprezie Trois-Riviers, będącej trzecią rundą cyklu ARX oraz FIA World Rallycross Championship.

Mistrz Świata Formuły 1 z 1997 roku będzie partnerował stałej parze kierowców Subaru Rally Team USA, którą tworzą Chris Atkinson i Patrik Sandell.Villeneuve będzie rywalizował za kierownicą Imprezy WRX STI, a tor w Kanadzie jest mu bardzo dobrze znany. Miał okazję ścigać się na nim już w 2014 roku.

Jacques Villeneuve: Do Trois-Rivieres wracam z dużą przyjemnością. Zawsze czułem się tam jak w domu. Od czasu mojego ostatniego występu w ARX, rallycross urósł w siłę. Przede wszystkim za sprawą niesamowicie rozwiniętej technologii w samochodach. Cieszę się z szansy startu w zespole Subaru. Postaram się pomóc w osiągnięciu dobrego wyniku.

W poprzednim występie w GP3R Villeneuve wygrał wyścig kwalifikacyjny, ale nie zdołał przebić się do półfinałowych starć, ze względu na defekt samochodu. Kanadyjczyk startował także w europejskiej rundzie rallycrossu w Portugalii w 2014 roku.

Trzecia runda cyklu ARX, wchodząca także do cyklu World RX zostanie rozegrana w dniach 4-5 sierpnia, którą poprzedzi piątkowe show w Trois-Riviers.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News