ITD złapało kierowców którzy celowo nie zalogowali swoich kart kierowców. Chcieli ruszyć w kolejną podróż

ITD złapało kierowców którzy celowo nie zalogowali swoich kart kierowców. Chcieli ruszyć w kolejną podróż

Podaj dalej

W Szczecinie tamtejsi pracownicy ITD wytypowali do kontroli autobus, którym krajowy przewoźnik zamierzał wykonywać przewóz osób w ramach linii regularnej Szczecin – Kielce. Okazało się jednak, iż obaj kierowcy w trakcie przejazdu z bazy na dworzec autobusowy nie zalogowało swoich kart kierowców w tachografie prowadzonego pojazdu.

Inspektorzy ustalili, że załoga pojazdu w tym dniu zakończyła przewóz w ramach linii regularnej Kielce- Szczecin, następnie pojazd na bazie był przygotowywany do kolejnego kursu. Gdy prace porządkowe i formalne dobiegły końca kierowcy prowadzili kontrolowany pojazd z bazy transportowej na dworzec autobusowy. Jak tłumaczyli – nie zalogowali kart do tachografu, gdyż nie wykonywali przewozu osób i sądzili, że nie trzeba tego robić.

Stwierdzono naruszenia polegające na niewłaściwej obsłudze tachografu, skutkującej nierejestrowaniem na karcie kierowcy aktywności kierowcy, prędkości pojazdu lub przebytej drogi. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne, natomiast kierowców ukarano stosownymi mandatami karnymi.

79-latek zajechał drogę karetce pędzącej na sygnale. Przewoziła potrzebną krew w celu ratowania życia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News