ITD zatrzymało kierowcę, który jechał na dwóch kartach. Dostał 3 mandaty

ITD zatrzymało kierowcę, który jechał na dwóch kartach. Dostał 3 mandaty

Karty_30.09.2019_Nr1

Podaj dalej

Ukaraniem kierowcy trzema mandatami i wszczęciem postępowania wobec przewoźnika w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Tak zakończyła się kontrola ciężarówki zatrzymanej przez podkarpacką ITD. Szofer używał w tachografie karty należącej do innego kierowcy, aby ukryć naruszenia norm czasu pracy.

Ciężarówkę należącą do ukraińskiego przewoźnika zatrzymał patrol ITD na odcinku krajowe „dziewiątki” w miejscowości Styków w pobliżu Rzeszowa w poniedziałek (30 września). W trakcie analizy danych z karty kierowcy i pamięci tachografu inspektorzy ITD zaczęli podejrzewać, że szofer wykorzystywał dodatkowe karty aby ukryć rzeczywisty czas pracy. Kierowca przyznał się do zabronionego procederu i okazał inspektorom kartę należącą do innego szofera.

Kontrola ITD w takim przypadku zakończyła się zatrzymaniem bezprawnie używanej karty i ukaraniem kierowcy trzema mandatami za stwierdzone naruszenia. W stosunku do przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Przedsiębiorcy grozi łączna kara w wysokości 7500 złotych. Oprócz używania cudzej karty kierowca dopuścił się też naruszeń obowiązujących norm czasu pracy.

Pies odnalazł ofiary wypadku, które w szoku uciekły w las. Dzięki zwierzęciu jeden z mężczyzn nadal żyje

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News